Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sayfada yeniyim . Bi sorunum var.

Merve19

Bronz 2 Üye
cs06u.jpg

Bu da benim kamilim 5 6 aydır benimle Annem doğum günümde almıştı ölüm fanusunu istemedim onda bakmaktansa bulaşık leğeninde bakarım :haha: . Aldığımda minicikti büyüdü kabuğunun rengi fazlasıyla değişti . İlk günlerde akvaryuma bıraktım fakat yüzemiyordu. Akvaryumumu sattım. Büyük bir balık fanusu aldım ısıtıcım duruyordu satmadım. ısıtıcımı yerleştirdim. Her 3 günde bir suyunu değiştirip su seviyesini yavaş yavaş yükselttim yüzmeyi öğrendik. :D Fanusum bu sabah kalktığımda kırıktı kaplumbağam kuru alana sıkışmış ürkek ürkek bana bakıyordu. hemen fanusu çöpe attım Allahtan kaçmaya yeltenmemiş yoksa biyerini kesebilirdi pişmanım babam sıcaktan çatladığını söylüyor bilmiyorm? Bugün ölçtüm 5.5 santim. My turtle sticks diye bir yemle besledim bu aya kadar kadar fakat siz beni uyarınca kurutulmuş karides aldım 3 e bölüp veriyorum sabah akşam bi tane. Günde 1 saat güneşleniyor güneşlenmesi çok hoşuma gidiyor. Ama fanusum kırılınca kek kabına geçtik :haha: Akvaryumumuzu aldık fakat kuru alanı falan hazır değil b hafta onu tamamlayacağım filtrem gelmedi zaten sinir oldum. Fanusum kırılmasaydı bi iki hafta içinde yeni yuvamızdaydık. Ama yuva değiştirmek zorunda kaldık. kek kabında Isıyı gündüz 29 derece civarı tutabiliyorum fakat gece ne yapacağım hiç bilmiyorum. :( Önerilerinizi bekliyorum.

Cvp: Sayfada yeniyim . Bi sorunum var.

Akvaryum almanız çok doğru olmuş.Bu arada My Turtle Stick iyi bir yem değil.Ana yem olarak bunun yerine Tetra Reptomin almalısınız.Ek yem olarak ta sera veya JBL nin karidesleri var ondan alırsanız daha iyi olur :)

Pardon karides almışsınız ana yem almalısınız Reptomin veya Sera P iyi yemlerdir.Karidesi haftada 2-3 gün verin yoksa kusabilir.Sayfada başka bir arkadaşın başına gelmişti daha yeni :D

dumdumtis' Alıntı:
Akvaryum almanız çok doğru olmuş.Bu arada My Turtle Stick iyi bir yem değil.Ana yem olarak bunun yerine Tetra Reptomin almalısınız.Ek yem olarak ta sera veya JBL nin karidesleri var ondan alırsanız daha iyi olur :)

Pardon karides almışsınız ana yem almalısınız Reptomin veya Sera P iyi yemlerdir.Karidesi haftada 2-3 gün verin yoksa kusabilir.Sayfada başka bir arkadaşın başına gelmişti daha yeni :D

Teşekkürler. Petshop ta 7.5 liraya Sera nın bir yemini önerdiler ismini aklımda tutamadım ama siz biliyorsunuzdur diye umuyorum. Sizce onu almalı mıyım.? Yemi değiştireli bir hafta oluyor. Karidesi çok sevdi :smile: Ama bencede ek yemler almalıyım. Veteriner bi abime büyümediğini vitamin alacağımı söyledim dövmediği kaldı. :haha: Sizce boyutu iyi mi? Plakaların arası açılmaya başladı ama. :) Bir de sıcaklık problemimiz var çözüm önerirseniz.?

"res"ler içinde gördüğüm en güzel kabuk, net.

evet kabukları çok güzel.karides zaten ek yemdir.sizin ana yem almanız gerekir.ya Tetra Reptomin yada Sera Raffy P olmalı

sıcaklık derken ısıtıcıyı 28 dereceye ayarlamalısınız.Bunun dışında kuru alanı ısıtacak bir ısıtma lambası olmalı masa lambaları işinizi görür :)

anarxia' Alıntı:
"res"ler içinde gördüğüm en güzel kabuk, net.

Çok teşekkür ederiz. Aldığımda bildiğiniz cırtlak fıstık yeşiliydi. Son durumumuz bu. Umarım daha fazla değişmez. :)

dumdumtis' Alıntı:
evet kabukları çok güzel.karides zaten ek yemdir.sizin ana yem almanız gerekir.ya Tetra Reptomin yada Sera Raffy P olmalı

sıcaklık derken ısıtıcıyı 28 dereceye ayarlamalısınız.Bunun dışında kuru alanı ısıtacak bir ısıtma lambası olmalı masa lambaları işinizi görür :)

Bugün fanusum kırıldı. Kek kabına geçtim akvaryum hazır olana kadar. Plastik kap .ayrıca ısıtıcı sığmıyor. İçine pet şişede sıcak su koyuyorum 4 saat 29 derece civarı idare ediyor. Gece suyunu değiştiremem. Lütfen bişeyler önerin . :'(

Geri