Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera P sorunu..

Harleydavidson

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar kaplumbağa aldıktan sonra burda forumlara bakmıştım Sera p sera l yani gammurus aldım fakat alalı aylar oldu tosbalar gammurusu yiyor sera p yi yemiyor fakat küçük olanı petshopun bana dişi dediği sera p yi yiyor parçalıyor ağzında falan kabuk boyları tahminim 4 3 cm bişey galiba.. 5 cm de olabilir.
Diğeri ise gammurus hastası tek onu yiyor küçüğü tetra yem aldım onu bile yiyor küçüğü dedm dişi ama o büyüğğ (petshopun bana erkek dediği) o sadece gamnurs yiyor ben napcam yem elimdemi kaldı??

Yavru hayvanlarda cinsiyet belli olmaz. Şu aşamada hayvanlar yavru protein ihtiyaçları var. Sabah raffy P at. Akşamları gammarus. Ama her iki besini de alması önemli onun için üç gün sadece raffy P at. Hayvan yemez ise akşam öğününe kadar birşey verme. Aç kala kala mecbur yiyecektir. Sonra gammarusu da vermeye başlarsın. Yemi attıktan sonra 1 saat kadar beklesin. Sonra alırsın.

O zaman ben sabahları yem atmiyacağım atarsam raffy p atiyim akşam gammurus aç kaldıkları için mecbur raffy p yer değilmi?

Bu üç gün önlerine sabah akşam raffy P at. Bej ve kırmızı olandan hayvan başına birer tane. Bekle yerseler devam edersin. Yemezlerse 1 saat kadar sonra çıkar. İnatları meşhurdur. 1 hafta 10 gün; yetişkinlerde haftalarca direteni de var. Sakın gammarus verme. Ajitasyona gelme acırsan seni kullanırlar. Sürekli gammarusu beklerler. Bu işi iyi biliyorlar.

Yarından itibaren başlıyorum :) görürler onlar bitanesi ağzına alıp yiyemeyince bırakıyor ve sonradan önğme gelip bana bakıyo yem at bana diye...

Yem büyük geliyorsa ikiye kırıp ufalt. Ajitasyon dediğim işte o cama yapışıp mazlum mazlum bakarlar dayanamazsın. Bunu öğrendiler mi aynı şeyi sürekli yapar dururlar.

Şuan yem vermedim sabahabttm kokladı yemedi ama diğeri yedi loli yedi lucas ise yemiyor loli yedi de lucas yemedi şimdi bana bakıp duruyorlar

Baksınlar akşama kadar verme. Eninde sonunda boyun eğecek. Tabanda gezinip yiyecek birşey arıyorsa yemeye yakındır.

Geri