Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Raffy Mineral Yem

flower

Yeni Üye
Merhabalar, kaplumbağamın ek yemlerinden biri olan mineral yemi bittiği için yeni yem aldım ama markası vs her şeyi aynı olduğu halde kabı değişik. Satıcıya bu su kaplumbağası için mi dedim hayır kara kaplumbağası için dedi. Bana su kaplumbağası için lazım. Açıkçası satıcının yanlış bilebileceğini düşünüyorum, yine de kabı değişik olduğu için içime kurt düştü; doğru yemi mi aldım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bendeki biten yem:

images (62).jpeg

Satın aldığım yem:

Screenshot_20240213_161256_n11.jpg

Yem aynı yem. Sera bunları pazar bölgesine göre değişik etikette satıyor.

Eskiden kırmızı renkti sonradan naturel adıyla katkı maddelerini çıkardılar tadı kaçtı.

Tarihine bakın. Tarih ileri tarih ise tekrar eski düzene dönmüşler demektir.

Su kaplumbağası yemi.

Kara kaplumbağalarında herbivor yazar.

Cevap için çok teşekkür ederim 🙏🏻. Ürün henüz elime ulaşmadı ama satıcıya tarihini sorduğumda 05.2025 dedi. Bir de jbl agil yemi hiçbir yerde bulamıyorum, muadili yok sanırım ama onun yerine başka hangi yemi alabilirim? Ne zaman baksam stok yok... Sera mineral (gelecek), omega adult yem, dajana gammarus sticks (bitmek üzere), tropical reptiles carnivore (henüz açmadım) ve sera raffy vital nature (henüz açmadım) var elimde şu an.

Son düzenleme:
Cevap için çok teşekkür ederim 🙏🏻. Ürün henüz elime ulaşmadı ama satıcıya tarihini sorduğumda 05.2025 dedi. Bir de jbl agil yemi hiçbir yerde bulamıyorum, muadili yok sanırım ama onun yerine başka hangi yemi alabilirim? Ne zaman baksam stok yok... Sera mineral (gelecek), omega adult yem, dajana gammarus sticks (bitmek üzere), tropical reptiles carnivore ve sera raffy vital nature (henüz açmadım) var elimde şu an.
agil hicbir yerde yok

Muadili yok.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm idi?

Bu yemlere ek tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemi alabilirsiniz. Vital mayısa kadar dursun açmayın. Kış aylarından çıkalım.

Günde 1 öğün vereceksiniz. Dajana, Mineral ve reptiles carnivor haftada bir olacak. Vitalde zamanı gelince 1 gün. Omega 2 gün. Repto yada ahm almazsanız dajana da 2 gün olsun. Bunların yerine agili bekleyip onu da alabilirsiniz ama pek gelecek gibi de gözükmüyor.

Reptiles carnivore buzdolabında dursun. Diğerleri serin ortamda.

Bu yemlere ek tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemi alabilirsiniz. Vital mayısa kadar dursun açmayın. Kış aylarından çıkalım.

Günde 1 öğün vereceksiniz. Dajana, Mineral ve reptiles carnivor haftada bir olacak. Vitalde zamanı gelince 1 gün. Omega 2 gün. Repto yada ahm almazsanız dajana da 2 gün olsun. Bunların yerine agili bekleyip onu da alabilirsiniz ama pek gelecek gibi de gözükmüyor.

Reptiles carnivore buzdolabında dursun. Diğerleri serin ortamda.
Tamamdır, yardımınız için çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim 🙏🏻

Geri