Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sera raffy p ve karides kullanım sıklıkları hakkında yardım

conrad84

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kabuk boyu 3,5 cm olan yavru bir kaplumbağam var ve sabah* akşam yemini veriyorum sabah ve akşam 2 stick atıyorum. . bunun yanında iki günde bir devit 3 damlatıyorum sabah akşam stick lerine ve karides veriyorum. Rica etsem düzenli bir beslenme programı çıkarabilirmisiniz benim için bu yemler yeterlimidir? kısacağım veya artıracağım extradan yem almam gerekiyor mu bunların yanına ? yardımlarınız için şimdi den teşekkür ederim

mailto:/24uygw8.png

Devit 3 u hemen haftada bire indirin. Aman diyeyim kaplumbagayi boyle giderse zehirleyeceksiniz. Fazla d vitamini mahfeder kaplumbagalari.

Karides 2 gunde bir verin. Diger stickleri icinde kafasi boyutu kadar vereceksiniz. Gunde 2 ogun seklinde verebilirsiniz. 2 ogun toplami kafasini gecmesin.

Bu yemler yeterli degil. Ek yem olarak onereceklerim Sera Carnivor, JBL tortil, JBL Calcil
Ana yem olarak onereceklerim ; tetra reptomin, jbl agil.

Cvp: sera raffy p ve karides kullanım sıklıkları hakkında yardım

Bunlara ek vitamin takviyesi için sera reptilinde alabilirsiniz, haftada bir kerede ondan damlatırsınız.

Cvp: sera raffy p ve karides kullanım sıklıkları hakkında yardım

tesekkur ederm bu yorumlarnz benim icn ne kadar onemli anlatamam. sera rafy p ana yem olarak yeterli sanirim bu yemin yanina sera carnivor alacagim. bunuda 2gunde bir mi vermem gerekiyor? yoksa haftada 1 mi? uvb lambayi amerikadan gondrtyrm kargoda bu nedenle devit3 u slk kullanmak istemiştim hemen azaltyrm uyariniz icin teşekkur ederim. iyi gunler.

Rica ederiz :)
Carnivorun haftalik dahilimini kendiniz yapin. Ek yem oldugunu dusunursek 2-3 gunde bir rahatlikla verebilirsiniz.
İlerleyen zamanlarda JBL marka bir ek yem edinmenizde yem cesitliligi acisindan yararli olacaktir.

Geri