Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

SERA RAFY P i Yemiyor?

yarhasan

Bronz 3 Üye
merhaba arkadaşlar sera rafy p aldım yemiyor

kabuk boyu 4.5 cm sadece gammarus yiyor 

yedirmek için  yapmam lazım

urunun son kullanma tarihi 2018 11. ay a kadar?

Raffy P'de 3 çeşit yem vardır. Kırmızı bej ve sarımsı. Gammarusu iki gün verme P'nin üç renginden birer taneyi öğün zamanı parmaklarınla bastırıp biraz düzleştir un ufak hale getirme. Hayvanın hemen önüne bırak. Yarım saat içinde yemezse sudan al. Yerse hangisini yiyor ise ondan ver. Yemezse akşamki öğününe kadar verme. Hayvan gammarusun koku, lezzet ve yeme kolaylığına alışmış. Stick yem zoruna gidiyor. Bu şekilde alıştır. Birkaç gün aç kalmasından yana sorun olmaz. Sürekli raffy P dene. Harici başka birşey verme.

Cvp: SERA RAFY P i Yemiyor?

hayvan yeni geldiği için biraz kendini kotarsın öyle rafy p yi vericem

bi kaç marka daha alıcam yem olarak carnivor u da yemez ozaman rafy p i

tetra gammarus sipariş verdim biraz da onu deniyim

Gammaruslar emsaldir fark yoktur. Hayvan küçük daha bu iki yem yeterli. Yemi çoğaltırsan ziyan olur gider. Bayatlatırsın.

Cvp: SERA RAFY P i Yemiyor?

peki cem hocam bana dere kaplumbağası için bi setup yaparmısın 

akvaryum kaça kaç olmalı

uygun fiyatlı filtre

uygun fiyatlı ısıtıcı

önerebilir misin

kabuk boyu 4.5 cm

60 litrelik bir akvaryum 1 sene götürür. 80'lik 2 sene. Ömürlükte 140-150 litrelik bir akvaryum yeterli.

Filtre konusunda birşey diyemem. Benim kullandıklarım artık piyasada yok. Yalnız alacağın filtre hava kabarcığı versin. Bulabilirsen pervane mili seramik olsun. Şelale boru aparatı tercih sebebi. Akvaryumu almadan filtre ve ısıtıcı almayacaksın. Hacme göre belirlenir. Pipo ve şelale filtreler işe yaramaz. Hazneli model alacaksın.

Uygun fiyatlı da çelik olanlar sağlıklı, roxin ve rubio markalarda var. Atmanın BT modeli su içine batar ama piyasada artık bulunması zor. Bu küçük hayvanlar için iyi ama büyüdüğünde camını kırabilir, camı kristal camdır. AT modeli dikey kullanılır üstü su yüzeyinde durmalıdır bundan alma sakın.

Kaliteli ve pahalı düzeyde ise jbl protemp uygun, bizimkiler için yapılmış gibi dayanıklıdır. Camı kalın quartz ve üstü plastik korumalıdır. 1 metreye kadar suya batar. Normal gücünden biraz daha fazla suyu ısıtır. Eheim ve sera dikey kullanılır.

Geri