Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sera yem

asi kız

Bordo Bereli
iyi günler sera carnivorun kaplumbagalara ne faydası var?öteki yemlerden farkı nedir ben cemabinin tavsiyesi üzerine siperiş ettim cumaya nasipse elimde olur ama ne tür vitamin minarel içeriyor bilmiyorum bana yardımcı olsursanız sevinirim

Cvp: sera yem

simidin dışı raffy 'nin proteinli yemi içindeki kırmızı ise sera mineral yem. her türlü mineral, vitaminler ve kalsiyum içerir.

sen önermiştin abi bana bende sipariş veridmde ondan sordum :)sağol bilgilerin için :)bu arada geçmiş bayramın kutlu olsun :)

abi peki jbl energil d önermiştin ama içeriğine baktım gammarus var içinde almama gerek varmı seranın gammrusu duruyor bir kutu jbl agil bitmek üzere yeniden alım mı?

agil her daim olması gereken yemdir. energile gelirsek içindeki gammaruslar karides kadar büyüktür ayrıca büyük balıklarda vardır. bunları ağızlarına sığacak ölçüde koparıp vereceksin. diğer yemlerden ziyade esas fosforu bu balıklardan alırlar. elindeki gammarusu küçük olanı ayrı bir yere alıp ona ver. gammarusları büyükler zor yer ve suyu kirletmesi de cabası.

abi jbl agil herdaim var o konuda sıkıntımız yok gammarusa gelicek olursak benim büyükler tek lokmada indiriyor miğdeye evt çok kirleniyor su ama seviyorlar gammarusu görsünler çıldırıyorlar :)ver hadi artık diye :)

sera gammarusu sadece küçüğemi verim abi yani bunumu demek istiyorsun :)

jbl agili 1 lt lik olanından alsam bişi olmaz dimi? çünkü 1 sene içinde 3 kutu jbl alıyorum bir taneside agil bayatlamaz dimi yem?benimkiler iştahlı yiyorlar ? :)

Ben 4 kaplumbağaya litrelik alıyorum. En kabası 6 ay dayanmıyor.

Evet sadece küçük olana ver.

anladım abi bende litrelik alıcamda sen daha tecrubelisin ondan bir büyüğüme danışıp öyle iş yapam dedim :)

abi sera yem geldi bu yemi ne sıklıkla vericem?ilk deneme amaçlı bir tane verdim hepsine küçüğüm bile tek lokmada yuttu abisi :)

hangi yem ?

sera carnivor abi

abi onun dışında jbl agil var ,sera gammarus var ve sera raffy p vardı az kaldı kırmızı olanlar bitti :)

carnivoru haftada iki kez vereceksin. agil bir gün, gammarus bir gün, gerisi raffy P olsun. bir de reptomin olsun.

tetra reptomin mi abi? ve gammarusu sadece küçüğe vericektim dimi abi? jbl agili 1lt lik almayı düşünüyorum sen ne düşünürüsn bu konuda abi?yani hayvanlar açısından?

reptomin gerekli hiç ot türevli yemin yok. bunu da litrelik al. litrelik alacaklarının son kullanma tarihi en az 1-1.5 sene olsun. gammarusu sadece küçüğe energili büyüklere vereceksin.

abi jbl agili litrelik alıcam energilide yanına reptomin diyosun onada tmm peki boyları atmaya başladı yem düzeni değiştirmek gerekirmi emre beyin by sayfada yazmış olduğu gibi bir tablo çıkarmam gerekir mi?

abi ot türevi yeme ihtiyaç varmı benimkiler otun hertürlüsünü yiyorlar verdiğim zaman?

reptomin al. yosun içerikli protein yem o da gerekli. tabloya gerek yok. carnivor iki gün olacak diğerlerini günlere yayarsın.

tmm abicim yardımların için sağol sende olmasan ben ne yapardım :)

Geri