Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sıkıldım Çektim

memolik1234

Bronz 4 Üye
Bugun evde geziyordum onları kuru alanda ust ustu cıkmış görünce bi çekiyim deidm. Bu sefer beni görüp hiç bi yere kımıldamadılar sanki ben yokmuşum gibi davrandılar çok hoşuma gitti :D
mailto:/2nby246.jpg
mailto:/30l1181.jpg

Cvp: Sıkıldım Çektim

Şu ufaklığa bak sen, üzerinde daha iyi ısı alabileceğinin farkında gibi :)

Maşallah Mehmetcan çok güzel gözüküyorlar.

bumble bee' Alıntı:
Şu ufaklığa bak sen, üzerinde daha iyi ısı alabileceğinin farkında gibi :)

Maşallah Mertcan çok güzel gözüküyorlar.

Teşşekürler beni görüp kacmadıkları icin cok mutlu oldum :D

Küçük fırlama gibi :) maşallah çok uyumlu gözüküyorlar. böyle iki tane tatlı kaplumbağa resimleri görünce insanın alası geliyor bir tane daha ama hepsi böyle iyi anlaşamayabilir :)

ozge35' Alıntı:
Küçük fırlama gibi :) maşallah çok uyumlu gözüküyorlar. böyle iki tane tatlı kaplumbağa resimleri görünce insanın alası geliyor bir tane daha ama hepsi böyle iyi anlaşamayabilir :)

Malasef oyle olablir ama bu ikisi cok iyi anlaşıyorlar umarım bu durum hiç bozulmaz :D

Çok güzeller :) Bu durumda iken büyük suya kaçınca oluşan sahneyi düşünün birde. Ben ufak kaplumbağamı bir arada yaşarlarken bir kaç kez havada süzülürken görmüştüm.

Cvp: RE: Sıkıldım Çektim

Buda yenisi :D Burda Akşam ışığı kapatmadan once.

mailto:/2yo5tnk.jpg

Çok şanslısın. Ben kuru alanda görünce resmi çekecek zamanı bulamıyorum. Ne güzel poz veriyorlar.

Cvp: RE: Sıkıldım Çektim

AEK' Alıntı:
Çok şanslısın. Ben kuru alanda görünce resmi çekecek zamanı bulamıyorum. Ne güzel poz veriyorlar.

Teşşekürler . gercekten cok tatlılar :D

Fotoğrafla, konuyla pek alakası yok ama sana bir bilgi vermek istiyorum.Bilindiği gibi iç filtreler tam olarak temizliği sağlayamıyor.Su sarı ve bulanık oluyor.Bunu gidermenin en iyi yolu bir dış filtre edinmektir ama iç filtre ve kafa motoruyla iki sağlam yapılabilecek yöntem var.Normal iç filtrenin içinde kalın delikli sünger bulunuyor, o süngerin içine doğru boylamasına boşluk var oraya elyaf tıkayarak kafa motoru ve süngerin olduğu kutunun birleşeme yerine de elyaf koyarak temizlik daha iyi oluyor, ikinci yöntem ise kafa motoru ve birkaç malzeme ile dış filtre yapılabiliyor, google 'a el yapımı dış filtre yazarsan videolu örneklerini görebilirsin.El yapımı dış filtre ile su cam gibi oluyor.Sağlıklı günler :)

Yenisine bayıldım ikisi de çok mutlu gözüküyor ve sanırım sizden de çekinmiyorlar ne güzel :) (maşallah)

küçük baba sultan çok rahat dünya yansa umrunda değil. bu davranışıyla büyükten güç alıyor demek ki. bu da ilerde uyum sağlama konusunda problem olmayacağına dair bir kanıt gibi. ilk resimlere baktığımda emrenin dediği gibi bir düşüncedeydim. alttaki bir kaçsa ufak havada 2 saniyelik süpermen olurdu. son resimde güzel ebeveyn çocuğunu plaja götürmüş gibi. Allah muhabbetlerini bozmasın.

cem' Alıntı:
küçük baba sultan çok rahat dünya yansa umrunda değil. bu davranışıyla büyükten güç alıyor demek ki. bu da ilerde uyum sağlama konusunda problem olmayacağına dair bir kanıt gibi. ilk resimlere baktığımda emrenin dediği gibi bir düşüncedeydim. alttaki bir kaçsa ufak havada 2 saniyelik süpermen olurdu. son resimde güzel ebeveyn çocuğunu plaja götürmüş gibi. Allah muhabbetlerini bozmasın.

Oyle bir durum olacağını sanmıyorum . Beni gorunce yem istemek icin çok yavaş yavaş suya inıyor michaeli duşunuyor sanırım :D

bunlar kendilerinden başkasını düşünmez. yavaş yavaş inmesinin sebebi senin yem verip vermeyeceğini tartması. temkinli davranıyor. yemi bir anda göstersen kesin uçarak gelir.

cem' Alıntı:
bunlar kendilerinden başkasını düşünmez. yavaş yavaş inmesinin sebebi senin yem verip vermeyeceğini tartması. temkinli davranıyor. yemi bir anda göstersen kesin uçarak gelir.

Ahaha :D

Geri