Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Silis Kumu Temizleyemiyorum.

dumdumtis

Gümüş 1 Üye
Merhaba.Dün 2 -3 kg silis kum aldım ama 0 Silis değil biraz daha kalın.dünden beri temizliyorum biraz berraklık geldi suya.Bunun kolay bir yöntemi varmı acaba?

Cvp: Silis Kumu Temizleyemiyorum.

Su tamamen berraklaşana kadar akvaryuma koymayın.
Koyarsanız akvaryumda ki suyun durulması çok uzun zaman alıyor.

üstündeki tozu gitmişmidir yani 2-3 saatlik uğraştan sonra? su daha da berraklaştı çok az beyazlık var.

Gene de kumu akvaryuma koyunca imkanınız varsa kaplumbağaları başka bir yerde tutup en azından yarım gün filtre etmeniz berraklık açısından iyi olacaktır.

küçük akvaryuma döksem filtreyi açsam?bu arada iç filtrem var dış değil.

kardeş kumu bir kova yada kaba al geç banyoya güzelce defalarca yıka bu arada suyuda boşalt ondan sonra akvaryuma kumu yerlerştir suyu dök tamamdır

walla dostum bende midye kırığı tabir edilen kumdan almıştım ama bi ton su akıttım yine temizlenmedi yine temizlenmedi en son isyan edip koydum akvaryuma bir gün boyunca bulanık durdu ama sonra düzeldi..hafta sonu tekrar sularını değiştiricem o zaman bidaha yıkayacam kumlarını inşallah

bende 2-3 saat yıkadım kovada güzelce bu akşam koyucam bayağı temizlendi az bulanıklık var ama.

Bence akşam kumu koyup filtreyi çalıştırın ve kaplumbağaları küçük akvaryuma koyun. Sabah alırsınız kum koyduğunuz yere.

Geri