Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Softshell ne yer?

alitan

Bronz 5 Üye
Pelodiscus Sinesis kaplumbağa raffy p yer mi? Bir arkadaşta varmış gammarus ve raffy ı veriyormus. Acaba raffy p yi yer mi ? Alışkanlık meselesi mi? Öyleyse nasıl yeni yeme alıştırabilirim.

Bu hayvanlar dibe batabilen yemleri yer. Ama çeşit olarak ne yerler bilmiyorum. Yalnız dondurulmuş karides alıp yiyeceği oranda ayırıp kalanı hemen buzluğa at buzu açılırsa bozulur. Bu ayırdığını önce yıka buz ve tuzu çıksın. Arkasından küçük bir cezvede 5 dakika kaynatıp soğutup verebilirsin. Yumurta yiyorlar mı bilmiyorum.

Doğadaki avlanma şeklini taklit ederden kaplumbağa için iyi olur diye düşünüyorum bunun için dibe batan yemler iyi olabilir yada canlı yemler var özellikle un kurdu baya ucuz tahminimce dibede batıyordur suya , tosbağanın olduğu yere doğru atarsan kaplumbağa kafayı uzatıp kapar hemde doğasını taklit etmiş olursun :) Ayrıca bi araştır bence çinliler bu kaplumbağalar için özel yemler vs. yapmışlardır .

Çinlilerin yemek yapma konusunda öncelik tercih ettikleri hayvandır softsheller. Belki de temizlemesi kolay olduğu için olabilir, bilmiyorum. Bunun için ayrı yem yapmışlar mıdır bilemem.

Ama canlı un kurdu satılıyorsa o olur. Olmadı Tropical Reptiles Carnivor ismiyle kahverengi büyük kutuda satılıyor, içinde kurutulmuş kan kurdu ve cırcır böceği vardı. Berk kan kurdu deyince aklıma geldi. Bu da olur.

Cvp: RE: Softshell ne yer?

cem' Alıntı:
Çinlilerin yemek yapma konusunda öncelik tercih ettikleri hayvandır softsheller. Belki de temizlemesi kolay olduğu için olabilir, bilmiyorum. Bunun için ayrı yem yapmışlar mıdır bilemem.

Ama canlı un kurdu satılıyorsa o olur. Olmadı Tropical Reptiles Carnivor ismiyle kahverengi büyük kutuda satılıyor, içinde kurutulmuş kan kurdu ve cırcır böceği vardı. Berk kan kurdu deyince aklıma geldi. Bu da olur.

Soyle soyliyim. Ben ailemle yasiyorum. Un kurdunu alirsam cok kotu seyler olur. Raffy I nin fotolarini gordum. Ailemin pek iyi yaklasacagini dusunmuyorum ama o fotolar cok mu yakinlastirilmis yani aslinda gammarus yem ve raffy I o kadar belli degil mi gorunusu? 

Mesela su linktekini alsam resimdeki kadar net olurmu gozle gorunumu. https://www.teleskopakvaryum.com.tr/tropical-gammarus-100ml-12gr

Bütün gammaruslar aynıdır. Birkaç mm büyüklükte oynar. Raffy I içinde fazla olmasada küçük balıklarda var.

9-10 cm kabuk boyu itibariyle gammarus ufak kaçar. Yerine sera royal, jbl energil ve tropical reptiles carnivordan birisi kullanılır. Sera royal her boya uyar. Diğerleri ise yetişkin olanlar içindir.

Royalde her boy karides ve çeşitli balık vardır.
Energilde iri karides ve iri ançuez yada hamsiye benzer bir balık var.
Tropical kan kurdu ve cırcır böceğidir.

Bunlar kurutulmuş yemdir sıkıntı olmaz. Büyük kutuda oldukları için skt en az 2 sene olsun. 2021-2022 daha iyi. Serin yerde tut. Isınırsa acılaşır.

Geri