Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sol gözünde sarı bir perde var

azrael

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar bu durumu az evvel fark ettim. Sol gözünü ilk önce kapalı sandım. Yakından baktığımda bir perde olduğunu gördüm. Akciğer enfeksiyonu olduğunu sanmıyorum. Çünkü yemini yedi ve oldukça da hareketli. Çok endişeleniyorum. Acaba darbe mi aldı?

Cvp: Sol gözünde sarı bir perde var

Kapluşun fotoğraflarda gözleri normal gibiydi :( Bir yerden mikrop kapmış da olabilir. Geçmiş olsun imkanınız varsa veteriner hekimin görmesinde fayda var yoksa bir antibakteriyel göz damlası kullanabilirsiniz.

damla sı var.ismi aklımda değil her pet shopta bulunur onu almanız gerekli.talimatlarını size söylerler

Gentagut kullanın benım kaplusumunda oyleydı

Şimdi baktım iki gözü de normal. Kendiliğinden geçmiş. Ama iştahsız duruyor biraz. Ve genelde yüzerdi. Bugün sık sık kuru alanda güneşleniyor. Endişeleniyorum gerçekten...

Hareket tarzları değişebiliyor. Benim 15 günlük yavrular daha yeni yem yemeye başladı. Hatta bugün yem yerken gördüm. İştah konusunu biraz daha gözlemleyebilirsiniz. Göz konusunda dün bende değişik bir vaka yaşadım. Akşam uyumuyordu ama tek gözü kapalıydı. Hatta o şekilde biraz yüzdü. Tam bu nereden çıktı diyordum, sonra normal olarak açtı. Bugün hiç bir sorun yok. Bence biraz kontrol edin. Birden bu durumun olmayacağını düşünüyorum.
Dediğim gibi biraz gözlemlemek iyi olur.

Vay Emre abi yeni yavrular mı kattın bünyeye ? :)

Evet Mert. Ecem bir yer önerdi sağ olsun. Oradan 1 cumberland, 1 yellow belly aldım :)

Oh hayırlı olsın yellow bellyler cok sevimli :) Cumberland noluyordu ? Sarı yanak mı?

Oda slider türü. RES olanlarla uzaktan akraba diyebiliriz. Çizgileri daha kalın ve sarı. Yanaktaki kırmızı daha ince ve sarı. Kabuk rengide daha farklı. Akvaryumları ve kaplumbağaları paylaştım. Hepsini görebilirsin.

Teşekkür etmeyi de unumayayım :)

Geri