Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sol gözünü açmıyor

hümeyraa

Bronz 2 Üye
Merhaba arkadaslar. Kaplumbagam bir türlü sol gözünü acmıyor. Daha doğrusu göz kapagını acıyor ama gözünün içi bembeyaz.cok azıcık gözbebegi görülüyor Sabahları inflased damlatıyorum aksamları da terramisin sürüyorum ama hiç bir gelişme yok. Veterinerler bile ilgilenmiyorlar. Ne yapacagım sasırdım temizliğine dikkat ediyorum ama o göz bir turlu duzelmiyor cok uzuluyorum. bu yuzden kendimi kendi hayatıma yogunlastıramıyorum aklım hep onda ne yapacagım :(

Ekli dosyalar

• 23082012456.jpg
    23082012456.jpg
    377.1 KB · Görüntüleme: 143
  • 01092012477.jpg
    01092012477.jpg
    341.2 KB · Görüntüleme: 124
Cvp: Artık üzülmekten yoruldum !!!

erkek kaplumbağamın 2 gözüde bu şekilde olmuştu hayvan 3 ay dayanabildi,veterinere götürdüğümde artık yapacak birşey olmadığını söylemişti :'(

Benım map turtleımda 3 ay ıcınde öldü en son gozunde beyaz bırsey vardı dedıgın gıbı gentagut damlat forumun bırınde bır kız oyle tedavı etmıstı ama baya ugrasmıstı aylarca fılan ve gozunu actıgı an damlatman gerek yoksa hıcbır ıse yaramıyor

Umarım düzelir..

ozanesk' Alıntı:
erkek kaplumbağamın 2 gözüde bu şekilde olmuştu hayvan 3 ay dayanabildi,veterinere götürdüğümde artık yapacak birşey olmadığını söylemişti :'(

sizin kaplumbaganız akciğer enfeksiyonumu geciriyordu yoksa gözünde enfeksiyonmu vardı?

Damlayı goz kapagını acıp damlatın daha ck ıse yarıyor

idil varış' Alıntı:
Damlayı goz kapagını acıp damlatın daha ck ıse yarıyor

idil hanım yapıyorım önceden göz kapagını hiç acmıyordu. simdi acıyor ama içi beyaz. iyi bir seymi bilmiyorum bu enfeksiyon değilmi. neden ölsün enfeksiyondan :(

Bence antibiyotik tedaviside gerekiyor. Ama bu sadece benim kişsel fikrim. Veterinerler daha iyisini bilir. Sanırım daha önce antibiyotik uygulaması yapmıştınız, ancak tekrar gerekebilir. Tabi kaplumbağanın bünyesi kaldırır mı bilemem.

Diğer gözde tamamen iyileşmemiş sanırım. Damla uygulamasını ona yapıyor musunuz?

vitaminede başla bence devit3 öneriririm

belkide doğuştan kördür

Bakterı o ve bende verılen tum onerılere katılıyorum

açık olan göze gentagut çok daha etkili geliyor ama göz kapalıysa hiç açmıyorsa teramisin sürmelisiniz.

hümeyraa' Alıntı:
Umarım düzelir..

ozanesk' Alıntı:

sizin kaplumbaganız akciğer enfeksiyonumu geciriyordu yoksa gözünde enfeksiyonmu vardı?

2 gözündede beyaz şişlikler vardı veteriner bir merhem verdi ama işe yaramamıştı

Cvp: Sol gözünü açmıyor

Arkadaslar diğer gözünde hiç bir sorun yok ama 2 gunde bir onada damla damlatıyorum. Bugun iltihap daha azdı. Göz bebegi dha belirgin görünmeye basladı ama içi yinede iltihap dolu. dogustan körde değil. akciğer enfeksiyonu gecirdikten sonra boyle oldu ve Akciger enfeksiyonu gecti neden yine antibiyotik vereyim zarar vermesin hayvana.

ata12' Alıntı:
vitaminede başla bence devit3 öneriririm

belkide doğuştan kördür

Vitamin veriyorum 2 gunde bir bir devit 3 birde reptivit.

Verdiginiz d vitaminiyle alakalı reptivit haric. Bu arada merhem seklinde kremden surun. Adı aklma gelmedi. A vitamini eksikligindende olablr hangı yemı kullanıyosunuz?

Buyrun fotografı..

Ekli dosyalar

• 05092012484.jpg
    05092012484.jpg
    487.8 KB · Görüntüleme: 192

terramycin göz kremini sürün, kuru bir alanda da 10-15 dk kurutun.

Terramcyn bence bu durumda pek ıse yaramaz bende yaramamıstı sahsen

idil varış' Alıntı:
Terramcyn bence bu durumda pek ıse yaramaz bende yaramamıstı sahsen

Sabahları inflased damlatıyorum aksamları terramisin sürüyorum. Simdide antibiyotikli suya koydum biraz devam edeceğim buna.

Geri