Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Son kabuk ölçümleri

okankrn

Gümüş 1 Üye
13/08/2013 de yapmıştım en son ölçümleri ;
*Gülistan : 11 cm
*Abbas : 8 cm
*Küçük :3.5 cm
*Meraklı :3.5 cm
20/09/2013 yaptığım ölçümler ;
*Gülistan :11.5 cm
*Abbas :10.3 cm
*Küçük :5 cm
*Meraklı :4.4 cm

Cvp: Son kabuk ölçümleri

Teşekkürler.Yok aynı oranda besleniyolar Gülistanla ama Abbas aldı yürüdü bende anlamadım :)

Maşallah okan, daha sağlıklı ve mutlu nice kabuk boyları ölçmen dileğiyle. Yalnız harbiden Abbas alıp başını gitmiş, yakında ağa'lığını ilan eder ortamlarında :)

O zor dişi boya bakmıyor valla artislendiği zaman alıyor havasını :D

Gerçek hayatta da olduğu gibi desene o zaman :) Dur bakalım bu şekilde boya giderse koyabilir ağırlığını

Aynen :) Bakacaz artık dişi daha yavaş büyüyor.

Bir ayda ilk hayvan dışında hepsi aşırı büyümüş. Hadi 1 cm bazen oluyorda bunlar aşırı boy atmış. Yani normal büyümenin çok üstü.

Sağlıklı ömürleri olsun Okan.

Sağolasın abi besleme kafa boyu kadar o yüzden içim rahat bi düzensizlik olduğunu düşünmüyorum.Ama bu kadar çabuk büyümeleride mutlu etti açıkçası :)

Bende bir cumberland buna benzer bir afılım yapmıştı. Hatta şimdi neredeyse 6 ay büyük res lerle aynı boyda. Bendeki 90 lt den 800 lt ye geçince oldu. Bu sebeple pek yadırgamamıştım. Beslenme ve ısı değerleri uygunsa sorun etme. Suyu 27 derece üzerine çıkarma. Ufaklar 6 cm olunca 26 derece yap. Gerisi genetik yapılarına kalsın :)

erkek kaplumbağalarda başlangıç büyümesi dişilere nazaran hızlı seyrediyor. ama sonunda dişi boy uzunluğunu kazanıyor. senin baba abbas haddinden fazla büyümüş. benim sıpalardan birisi uva desteğiyle en hızlı büyüme evresinde 2 cm civarı boy atmıştı. sonra ampul patladı.

Geri