Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sonunda bizim evimiz

UtkuKurt

Gümüş 4 Üye
Öncelikle uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar arkadaşlar :) 2011'in son günlerinde restore ettiğimiz evimizden bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum :)

İlk pozumuz bu oldu :)
mailto:/s/v/1dd3m.jpg

Ee tabi kameralara alıştıkça rahatladı kapluşum :)
mailto:/s/v/1dd51.jpg

Timsahlar gibi bir bakış attı :)
mailto:/s/v/1dd66.jpg

Evimizden genel bir görünüm. Kullandığım yem ve vitaminleri de göstermek istedim. Bir gün Sera Raffy P bir gün Tetra Retomin kullanıyorum. Her hafta pazar günleri ise vitamin takviyeli yem günlerimiz. Atacağım yemlere birine Devit-3 diğerine ise Biyotortvit damlatıyorum ve yemin vitamini emmesini bekledikten sonra veriyorum. Aydınlatma olarak kullandığım ampul ve armatür geçici olarak duruyor. Kuru alan için rampa yapımı aşamasındayım, rampadan sonra akvaryuma kapak ve aydınlatma için bir sistem düşüneceğim.
mailto:/s/v/1dd86.jpg

Kuru alanımızın tabanı için kumu ayarladım balkonda havalanmakta şu an. Tek eksiğimiz rampamız. Isıtıcı ampul göze pek hoş gelmese de 0 maliyet ^^
mailto:/s/v/1ddfu.jpg

Şimdilik bu kadar arkadaşlar Lucas yaklaşık olarak 30 saattir bu akvaryum içerisinde ve yarın rampayı da tamamladıktan sonra akvaryum ideal bir akvaryum olacak. :)
Bu kadar kısa sürede alışacağını sanmıyordum ama çok çabuk alıştı bana. Odamın kapısı kapalıyken kendi başına sessiz sakin yüzüyorken ben odaya girdiğim andan itibaren ön camda yapmadığı şebeklik kalmıyor :)

Fotoğraflara baktıktan sonra bir Maşallah'ınızı esirgemeyin lütfen :)

Herkese teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Cvp: Sonunda bizim evimiz

Çok güzel olucak akvaryumunuz :) lucas çok şanşlı bir kapluş :) dereceniz varmı ben göremedimde.

Derece fotoğrafları çekerken balık akvaryumumdaydı orada unutmuşum. Su sıcaklığı geceleri 27 dereceye düşüyor gündüzleri ise 28 derecenin üzerine çıkmıyor :)

Bu forumdaki her üyenin kapluşu en az Lucas kadar şanslı :)

Aynı ısıtıcıdan bendede var :) ama ayarlama kısmında sorunum var 28 in ortasına getiriyorum suyu 27 yapıyor 29 a yaklaştırıyorum tam 28 yapıyor anlamadım normal birşeymi sen ortasındındamı kullanıyorsun ?

Utku kardeşim çok güzel olmuş akvaryum . Kuru alanda tamamlanınca bir o kadar daha güzel olacaktır.Kuru alanın üzerindeki 0 maliyetle yaptığın yerde güzel olmuş emeğine sağlık.Maşallah :)

Evet ben ortasında kullanıyorum yalnız benim ısıtıcım 200W Melih belki ondan dolayı olabilir.

Teşekkür ederim Mecit kardeşim umarım yapacak olanlara bir fikir olur.

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Isıtıyorya boşver :) birde benim ısıtıcının alt tarafı kireçlendi neden öyle oldu bilmiyorum alt tarafında baloncuklar duruyordu ben musluk suyu kullanıoyurm oyüzden herhalde :)

Bende musluk suyu kullanıyorum bende şimdilik bir şey yok :) Bakalım ilerleyen günlerde ne olacak :)

Akvaryum'un içinde minicik kalmış ama yakın zamanda büyüyecektir. Bir iki tane yapay bitki öneririm, kuru alana çıkmadığı zamanlar arasında saklansın ve dinlensin diye. Benimkiler üzerinde uyumayı çok seviyoru. Kuru alanı da tamamladığıınızda size uzun süre yetecek güzel bir yaşam alanı olacak :) Çok sevdim ama yapay bitki ve 1-2 dekor mutlaka alın :)

Önerilerinizi göz önünde bulunduracağım Emin Bey. Bizimki de şelale filtrenin su giriş borusunu benimsedi oraya tutunup uyuyor :)

UtkuKurt' Alıntı:
Bende musluk suyu kullanıyorum bende şimdilik bir şey yok :) Bakalım ilerleyen günlerde ne olacak :)

İmkanın varsa içme suyu kullanmaya gayret et kardeşim.Bildiğim kadarıyla bir kaç işlemden geçmemiş musluk suları kapluşlar için pekte uygun değil.

Hayırlı olsun ben de aynı şekilde kullanmıştım akvaryum ve kuru alanımı. Rampa kısmını akvaryumun içine cam kısma yapıştırmıştım, kuru alana kenardan destek olmadan rampa yapıştıramadım ben. Şimdilik kuru alansız galiba kapluş, akvaryumda tutunup dinlenmesi için cama vantuz falan yapıştırabilirsiniz, yorulmuş olabilir.

Ben de çeşme suyu kullanıyorum ama klor ve ağır metallerden arındırmak için mavi damla (AZOO aquaguard ya da Biyotopol T su hazırlayıcıları) damlatıyorum. Size de öneririm.

Akvaryumunuz hayırlı olsun
Lucas suyun içinde kuğu gibi süzülüyor :)

İdeal bir kaplumbağa akvaryumu olmuş :)

Sadece dekor yönünden biraz eksik kalmış.Onuda zamanla tamamlarsınız :)

gerçekten güzel olmuş ama 1 ile 2 eksik onlarıda yaptınmı süper olcak

Yerim çok tatlı bu yumurcak :D
pozlara bittim ama arka planı siyah değilde mavi yapsaydınız keşke daha güzel duruyor :)

Geri