Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbagam gözünü açamıyor:(

angel_girl

Yeni Üye
slm benım ıkı tane su kaplumbagam var biri çok saglıklı (nazardan koruun allah) dıgerı ise su 4 gundur ıkı gözünü açamıyor uzun suredırde yem yemıyor elıme alınca saglıklı gıbı davranıyor akvaryumunda herseylerı var ama nıye boyle bılmıyorum bılen var mı ???

Forumu araştırdınızmı ? Araştırsaydınız cevaplarını bulabilirdiniz.

Akciğer Enfeksiyonu (Respiratory Infection)

Göz Kapanmasının Sebepleri

Moderatör tarafında düzenlendi:
sudan olabılır mı cunku akcıger enfekıyonu olması ımkansız cesme suyu kullanıyorum aama

Kesinlikle olamaz gibi bir şey yok.
Kaplumbağalar özellikle yavrular herşeyden hasta olabiliyorlar.Evi havalandırmak için kısacık bir süre açtığınız camdan bile hava akımına maruz kalmış olabilir.
Eğer yem yememe, kuru alanda çok durma, göz kapanması, ağzını sık sık açması, sesli nefes alma gibi belirtiler vatsa akciğer enfeksiyonudur. Biran önce tedaviye başlanması gerekir.
Eğer bu belirtiler yoksa göz enfeksiyonudur.Bununla ilgili bilgilerde forumda mevcut.

bunların hıcbırı yok kı sadece gozu kapalı yem yemıyor ve uyumak için kuytu yer arıyor bunun anlamı goz enfeksıyonuysa eczaneden terrmicin aldım dunden ber suruyorum ama baska yapmam gereken var mı

Sorularınızın cevabı bu konuda mevcut.

tesekkurler terramicin e devam edıyorum o zaman ........yan etkısı olmaz dımı ?

Benimkide aynı durumda hatta sabaha dayanıcanida bilmiyorum 1 hafyadir yem yemiyor ve bu gün kuru lan rampasına tutunamamıştı filtrenin suyuyla öyle dolaşyodu suda ve arada titriyordu bejde ladım kuu alana koydum direk uyudu bari kış uykuuna yatsa yazı uyanırdı hasta olmazdı :(

antifbyigit' Alıntı:
Benimkide aynı durumda hatta sabaha dayanıcanida bilmiyorum 1 hafyadir yem yemiyor ve bu gün kuru lan rampasına tutunamamıştı filtrenin suyuyla öyle dolaşyodu suda ve arada titriyordu bejde ladım kuu alana koydum direk uyudu bari kış uykuuna yatsa yazı uyanırdı hasta olmazdı :(
Yiğit kaplumbağan akciğer enfeksiyonu.Eğer ölürse vicdan azabı çekeceksin.Bir çok konuda yazdığım gibi burada da yazayım.Bir an önce tedaviye başlamalısın.

Merhemin yan etkisi olur olmaz bilemem.Sonuç olarak kaplumbağanızı sağlığına kavuştursun yeter bence :)

antifbyigit' Alıntı:

Mesajınızdaki hataları düzenleyin...

Biz size zamanında uyarı yaptık.Bunu böyle yapmayın şunu şöyle yapın gibisinden.Ancak sizin tepkiniz "veterinerime sordum o böyle dedi" gibisinden bir tepkiydi.Eğer verdiğimiz uyarıları dikkate alıp o şekilde besleseydiniz belkide bunlar gelmeyecekti başınıza...Neyse uzatmanın bir anlamı yok.

Hastalık sağlık bölümümüzü inceleyin.Orada aradığınız "tedavi yöntemleri" var.İsterseniz tedaviye başlayabilirsiniz.Veterinerinize'de söylemişsinizdir umarım bu olanları.Onun önerileride önemli çünkü...

Göz kapanması benim kapluşumda da oldu. İltihaptı daha doğrusu...

bu başlığı inceleyebilirsin.

1. Gentagut(2-3 tl / Eczanelerde bulunur) göz damlası 1 hafta boyunca kullanılmalı.
Kullanım Şekli:
♦Günde 3 kere kuru bir yerde 4 saat arayla 2şer defa damlatılacak.
♦Damlatıldıktan sonra 15 dakika kuru bir yerde bekletilmeli ki ilaç gözüne işlesin tedavi sağlansın. Daha sonra yuvasına bırakın.

Ben bu şekilde kapluşumu 1 haftada iyileştirdim.

Virulence' Alıntı:

1. Gentagut(2-3 tl / Eczanelerde bulunur) göz damlası 1 hafta boyunca kullanılmalı.
Kullanım Şekli:
♦Damlatıldıktan sonra 15 dakika kuru bir yerde bekletilmeli ki ilaç gözüne işlesin tedavi sağlansın. Daha sonra yuvasına bırakın.

Konuda bu link önceden verilmişti.

zencefil' Alıntı:
Virulence' Alıntı:

Kullanım Şekli:

Konuda bu link önceden verilmişti.

Benim amacım zaten bu başlığı vermek değildi sadece denediğimi ve olumlu sonuç aldığımı söylemek, destekelemekti.. Yinede teşekkürler uyarın için.

Geri