Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbagam yem yemiyor

Kayahan

Yeni Üye
Arkadaslar öncelikle selamin aleykum

Ben 2 gun önce 2 tane su kaplumbagasi aldim fakat aldigimdan beri biri yem yemiyor tetra reptodelica kullaniyorum. Biri yerken digeri yemiyor biri kuru alana cikiyor dolasiyor ama digeri sabit duruyor. Sizden ricam sorularımı cevaplamanız ve nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım onu söylerseniz iyi olur. (Not:iki kaplumbagada 3-4 cm ler )

Cvp: su kaplumbagam yem yemiyor

Kayahan' Alıntı:
Arkadaslar öncelikle selamin aleykum

Ben 2 gun önce 2 tane su kaplumbagasi aldim fakat aldigimdan beri biri yem yemiyor tetra reptodelica kullaniyorum. Biri yerken digeri yemiyor biri kuru alana cikiyor dolasiyor ama digeri sabit duruyor. Sizden ricam sorularımı cevaplamanız ve nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım onu söylerseniz iyi olur. (Not:iki kaplumbagada 3-4 cm ler )

Foruma Hoşgeldin

Tetra Reptodelica'nın yalnızca çekirge ürününün satışta olduğunu biliyorum.Şayet öyleyse;bu yem büyük kaplumbağalar için ödül yemi olarak kullanılır.Kastedilen Tetra Reptomin ise;kaplumbağalardan birinin reddetmesi herhangi bir rahatsızlığı olduğu ya da stres yaptığı anlamına gelebilir.Nadir de olsa evcil hayvan dükkanlarında satılan su kaplumbağalarının bir kısmı alındıktan sonra gerekli ortam sağlansa dahil öncesinde iyi bakılmadığı için akciğer enfeksiyonu ya da benzeri bir sorun yaşayabiliyor.
Akciğer Enfeksiyonu Belirtileri
Kaplumbağaların alındığı yerde kaplumbağaların bulunduğu yer nasıldı,ısıtıcı ve filtre var mıydı,şuanki ortamları nasıl ? Daha ayrıntılı bilgi verilirse;kaynağını netleştirebiliriz.
Ayrıca Su Kaplumbağası Bakım Kılavuzu ve Su Kaplumbağalarında Beslenme isimli konuları incelemek faydalı olacaktır.

Foruma hoş geldin yeni alınan kaplumbağalarda adaptasyon sürecinde iştahsızlık görülebilir. Bu birkaç gün ila 10-15 gün sürebilir.

Yem olarak sera raffy P ve raffy I bu dönem kullanılacak yemlerdir.

Verdiğin yemi beğenmeme durumu olabileceği gibi üşümeye bağlı bir hastalıkta olabilir. Hayvanın davranışlarını bir süre takip et. Farklı yüzme veya olduğundan fazla kuru alanda kalıyor mu kontrol edersin. Isıtıcı ve ısıtma lambası yoksa bir an önce temin etmelisin. Önerdiğim yemleri mutlaka al. 6 cm kabuk boyuna kadar bu yemleri kullanacaksın.

Geri