Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağam yemiyor

batuhüsnü

Bronz 5 Üye
Kaplumbağam ısıtıcı filtre gibi ihtiyaçları karşılandığı halde birkaç gündür hiç yemek yemiyor.Daha öncesinde yemleri yemeden bıraktığı için akvaryumda siyah kurtçuklar görmüştüm.Sonrasında akvaryumun suyunu değiştirince bu sorundan kurtuldum lakin birkaç gündür akvaryumun kuytu köşelerine sokularak hiç beslenmiyor.Hareketleri de gözle görülür biçimde yavaşladı.(Kabuk boyu 14 cm ve aylık beslenme programı uyguluyorum)
Sizce herhangi bir sağlık sorunu olabilir mi?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Suyu 27-28 kuru alanı 32 dereceye ayarla. Mevsim geçişine bağlı iştahsızlık olabilir. Yakın zamanda hayvanı eline aldın mı hiç ?

Hayvanın cinsiyeti nedir ? Hayvan tam yaşında mı yoksa yaşlı mı aldın ?

Cvp: RE: su kaplumbağam yemiyor

cem' Alıntı:
Suyu 27-28 kuru alanı 32 dereceye ayarla. Mevsim geçişine bağlı iştahsızlık olabilir. Yakın zamanda hayvanı eline aldın mı hiç ?

Sıcaklıklar benimkiyle aynı.Hayvanı sadece akvaryumla ilgilenirken eldivenle başka bir yere taşımıştım 5 dk lığına.Onun dışında elime uzun zamandır hiç elime almadım.

Gözlerde bir problem var mı ? Gözlerde enfeksiyon varsa görmediği içinde güvenli sudan çıkmak istemez. Her yemden bir tane atıp uzaklaş. İki gün daha yemez ise vitamin damla alıp ağzına damlat.

cem' Alıntı:
Hayvanın cinsiyeti nedir ? Hayvan tam yaşında mı yoksa yaşlı mı aldın ?
Malesef birkaç yere sordum ama hayvanın cinsiyeti konusunda net bir kanıya varamadım.Hangi özelliklerine bakarak anlayabilirim cinsiyetini?Benim de merakım giderilmiş olur.
Hayvanı bebeklikten aldık.Üstünden yaklaşık 2 yıl geçti.

cem' Alıntı:
Gözlerde bir problem var mı ? Gözlerde enfeksiyon varsa görmediği içinde güvenli sudan çıkmak istemez. Her yemden bir tane atıp uzaklaş. İki gün daha yemez ise vitamin damla alıp ağzına damlat.

Gözleri epey sağlıklı görünüyor.Herhangi bir enfeksiyon belirtisi yok.Birkaç gün dediğiniz diyeti uygularım.Ama gözlemlediğim kadarıyla tüm yemlere eşit mesafede yaklaşıyor.Vitamin sorun için bir çözüm olabilir.

Ön tırnaklar erkeklerde uzun dişilerde kısadır; anüs (kloak) erkekte kuyruk ucuna dişide kabuğa yakındır. Erkekte kafatası dar uzun dişilerde daha büyük ve biraz daha yuvarlaktır.

Vitamin iştah açıp kırgınlığı giderir.

cem' Alıntı:
Ön tırnaklar erkeklerde uzun dişilerde kısadır; anüs (kloak) erkekte kuyruk ucuna dişide kabuğa yakındır. Erkekte kafatası dar uzun dişilerde daha büyük ve biraz daha yuvarlaktır.

Vitamin iştah açıp kırgınlığı giderir.

Tarife göre erkek çıktı. Vitamini de uygulamaya başladım.Umarım birkaç güne toparlar kendini... Çok teşekkür ederim.

İlk iki gün iki damla sonraki günler bir damla vereceksin. Yem yiyene kadar. En sevdiği yem ne ise önüne ara ara bir tane at. Yem ziyan olmasın. Yerse verirsin.

Ağzını açmaz ruj sürer gibi bir durumda kalırsan 10 saniye arayla +1 damla fazla ver. Yarısı ağzına girer.

Geri