Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağası

tubakr

Yeni Üye
Merhabalar 1 gün önce su kaplumbağası aldım fakat eve gelince fark ettim ki sol gözü bulanık görünüyor açıp kapanıyor ama diğer gözü gibi siyah değil sanki önünde bir şey var gibi üstelik yemde yemiyor burnunun dibine götürünce aldı biraz önce ve sanki sol tarafı sağ tarafına göre daha halsiz sağ tarafını kullanıyor gezerken de kuru alana çıkıp orda durmak istiyor ne yapmam lazım dünden beri bir sürü araştırma yaptım ve kafam o kadar karıştı ki Bursa'da su kaplumbağasından anlayan veteriner yok yardımcı olabilir misiniz rica etsem resimlerde yükledim bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 17087599937723006480358922199830.jpg
    17087599937723006480358922199830.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 12
  • 17087600486629144983645860009794.jpg
    17087600486629144983645860009794.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 12
  • 17087601050745694798371695756133.jpg
    17087601050745694798371695756133.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 12
Merhabalar 1 gün önce şu kaplumbağasi aldım fakat eve g3lince farkettim ki sol gözü bulanık görünüyor açıp kapanıyor ama diğer gözü gibi siyah değil sanki önünde birşey var gibi üstelik yemde yemiyor burnunun dibine götürünce aldı biraz önce ve sanki sol tarafı sağ tarafina göre daha halsiz sağ tarafını kullanıyor gezerken de kuru alana çıkıp orda durmak istiyor ne yapmam lazım dünden beri birsuru araştırma yaptım ve kafam okadar karistiki Bursa'da su kaplumbağasi dan anlyan veteriner yok yardımcı olabilirmisiniz rica etsem resimlerde yükledim bakabilirsiniz
Akvaryum ve ekipmanlar ile bakacaksınız bu şartlarda yaşamazlar.

Eczaneden genta ya da gentagut göz damlası alın admin bilgi verir kullanımı hakkında.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akvaryum ısıtıcı ve UV lamba aldım gelicek pazartesi başka neler. Almam gerek gentagut bildiğimiz göz kulak damlamisi hemen alayım nasıl kullanmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

Akvaryum ısıtıcı ve UV lamba aldım gelicek pazartesi başka neler. Almam gerek gentagut bildiğimiz göz kulak damlamisi hemen alayım nasıl kullanmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz
Admin bilgi verir tam bilgim yok.

Isıtıcı olarak kaliteli marka almanız gerek ne aldınız?

Isıtıcı lamba en önemlisi uvb lamba çok gerekli değildi şuan için kuru alan için ısıtma lambası önceliğiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvanda iştahsızlık, durgunluk varmı?

Aldığınız akvaryum kaç litre? Fotoğrafını atabilir misiniz?

Aldığınız uv lamba uva mı uvb mi? Fotoğrafını atabilir misiniz?

Aldığınız ısıtıcı kaç watt?

Isıtıcıyı akvaryuma taktıktan sonra 28 dereceye ayarlayın.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Cem Bey kullanımı hakkında bilgi verecektir.

Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvanda iştahsızlık, durgunluk varmı?

Aldığınız akvaryum kaç litre? Fotoğrafını atabilir misiniz?

Aldığınız uv lamba uva mı uvb mi? Fotoğrafını atabilir misiniz?

Aldığınız ısıtıcı kaç watt?

Isıtıcıyı akvaryuma taktıktan sonra 28 dereceye ayarlayın.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Cem Bey kullanımı hakkında bilgi verecektir.
Durgunluk var yeni önüne koyup tuttuğum zaman yedi akvaryumda 8 lt ısıtıcı ile lambayida daha gelmedi ama aldığının resimlerini atayim olmaz derseniz iptal edip hemen başka alayim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-24-12-27-15-902_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-02-24-12-27-15-902_trendyol.com.jpg
    386.9 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2024-02-24-12-22-47-416_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-02-24-12-22-47-416_trendyol.com.jpg
    620.2 KB · Görüntüleme: 10
İkisini de iptal edin. 200 watt ısıtıcı 8 litre akvaryuma fazla gelir. Işık da işe yaramaz.

İkisini de iptal edin. 200 watt ısıtıcı 8 litre akvaryuma fazla gelir. Işık da işe yaramaz.
Peki nasıl bişe almalıyım akvaryumda dahil hepsini iptal ettim yardımcı olabilirmisiniz baştan tam olarak neler almalıyım hangi boy akvaryum ısıtıcı kaç watt yazarsaniz çok memnun olurum

52 watt veya 42 watt halojen ampul alın.

Akvaryumu da iptal ederseniz iyi olur. 8 litre su miktarı çok az. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik akvaryum alın. Ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Alacağınız akvaryumun kaç litre olacağına karar verdiğinizde kaç watt ısıtıcı alacağınızı söylerim.

Evet uygun. Dediğim gibi ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Merhabalar ,

Kaplumbağanın her iki gözünün de yakından ve net bir şekilde çekilmiş fotoğrafını gönderir misiniz?

Kuru yerde yakından ve daha net resimler çekin.

Başı dışarıda iken tepeden bir resmini çekin kulaklara bakayım.

Bir tarafı halsiz derken suda bir yere tutunmadan sağa sola yatık mı duruyor.

Ayaklarını kullanmaktan kaçınıyor mu?

Hırıltılı nefes alma var mı? Kuru yerde yürürken aksama, ayağını tam basamama, felç tarzı bir durum var mı?

Ne marka yemler kullanıyorsunuz?

Vitamin damla veriyor musunuz?

Kuru yerde yakından ve daha net resimler çekin.

Başı dışarıda iken tepeden bir resmini çekin kulaklara bakayım.

Bir tarafı halsiz derken suda bir yere tutunmadan sağa sola yatık mı duruyor.

Ayaklarını kullanmaktan kaçınıyor mu?

Hırıltılı nefes alma var mı? Kuru yerde yürürken aksama, ayağını tam basamama, felç tarzı bir durum var mı?

Ne marka yemler kullanıyorsunuz?

Vitamin damla veriyor musunuz?
Kusura bakmayın dönüş yapamadım ama ısıyı yukseltince gozunede damlayı kullanınca iyi geldi suanlik bı sikintisi yok gozundeki perdede ufak açıldı damlayı kullanırsam oda geçer diye düşünüyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdi en kısa zamanda acilen yuvamizi oluşturmaya calisicam

Geri