Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Süleman-Hürrem-Jennifer

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar bugün sizlere 3 kapluşumu tanıtacağım :) Fakat resim koyamadım üzgünüm.En kısa sürede ekliyeceğim.

Süleman

Süleman yaklaşık 5 aydır benimle.Ve kendisi 8 cm boyutlarında.Kendisi kabuk değiştiriyor ve bitimine çok az kaldı.Kısa bir süre sonra tüm kabuklarını dökecek :)

Sevdikleri:Kuru alana çıkıp tekrar suya atlamak(Yaklaşık 5-6 defa tekrarlar.),kuru alanda sefa sürmek(Hangi kapluş sevmez ki),elimden yem yemek

Sevmedikleri: Başka bir kapluş tarafından rahatsız edilmek.(Edildiği zaman çok çabuk sinirlenip ısırabiliyor.),kabuğunun fırçalanması(Aslında her kapluş bunu sever fakat Süleman'ın kabuğunu fırçalarken kendini rahat hissetmiyor.Bende kısa kesiyorum :)

Hürrem

Aramıza yeni katıldı :) Yaklaşık 2 gündür bizimle beraber.Alım sebebim kuzenim bakamadığı için bana verdi.Bende alıp akvaryumun bireyi yaptım :).Her ne kadar geldiğinde Süleman'ın gazabına uğrasada halinden memnun :) Kendiler 4,5 cm boylarındadır.Kapluşlarımın arasında suda en çok vakit geçiren ve kendine bir köşe beliryleyen kapluşumdur :) Kendileri akvaryumun ön kısmının sol tarafında vakit geçirir.Bana geldiğinde protein ve vitamin eksikliği vardı.Fakat 2 günde toparladım onu :)

Hoşlandıkları:Bahsettiğim köşesine çekilip orada vakit geçirmek,kabuğunun fırçalanması,Süleman ile akvaryumun içinde bulunan plastik bitki ile oynamak.(Genellikle Süleman haralagürele bitkiyi başka tarafa sürükler :) )

Hoşlanmadıkları:Köşesinin Süleman'ın gazabına uğraması :)

Jennifer

Aslında adını ben koymadım.Kuzenim ona Jennifer dediği için bende onu öyle kabullendim :) Jenniferda Hürrem ile beraber akvaryumun yeni bireyi oldu.Onuda kuzenimden aldım.Jennifer akvaryumun içinde kimseyi kafaya takmaz.Akvaryumun dip kısmında gezinir durur yavrucak :) Ama akvaryumda en iyi anlaştığı arkadaşı Hürrem'dir.Hürrem ile beraber oyun oynadıklarında Süleman gelir oyunları bozar :) Sanki bende oynamak istiyorum beni neden almıyorsunuz dercesine :)Jennifer kuzenimdeyken mantar hastalığı geçirmişti fakat tuzlu su tedavasi felan filan iyileştirdim :) Şimdi akvaryumda bir birey :)

Hoşlandıkları:Filtrenin arkasına geçerek son hızda cama vurmak :),kuru alanda keyif çatmak,dipteki kumları eşelemek.

Hoşlanmadıkları:Ani ses değişimleri :)

Kapluşlarımı böyle tanıtmak istedim umarım beğenmişsinizdir.En kısa sürede resimlerinide ekliyeceğim :D

Cvp: Süleman-Hürrem-Jennifer

Çok güzel anlatmışsınız, kapluşlarınız çok şanslılar anladığım kadarıyla :)

Hürrem şanslıymış bende arkadaşımınkileri aldım biraz benimkinin yanında küçük kalsalarda.

iyi bakıyorsunuz ki kabuk değişimi yaşanıyor ne hoş:d

uzun ömürler diliyorum ve acilen resim bekliyorum:d

Süper anlatmışsınız, bi an kapluşlar benim sandım :D

Geri