Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sultan papağanım

yağız

Bronz 4 Üye
arkadaşlar yardımınız gerekli babanem bana yılbaşı hediyesi 2 aylık sultan papağanı almış ama ben nasıl bakılacağını bilmiyorum yardım edermisiniz:ff::ff: :t65y::w00t:

Cvp: sultan papağanım

ben de bır ara arkadasımın sultan papağanı baktım
bana sadece suyuna koyacagım yemlerını vermıstı benım baktıklarım 2 taneydı
sadece sıcak gunlerde haftanın ıkı üç günü fısfısın ıcıne dınlendırılmıs su koyup ıslatıyordum
dedıgıne gore bu hayvanlar tuylerını sevıyorlarmıs
sen ıslattıktan sonra sıcak bı odaya koyarsan hastalandırmamıs olursun ben yazın baktıgım ıcın sıkıp balkona koyuyordum
genel yaptıklarım bunlardı
ama bırde bu sultan papağanları için özel bir site var ben link veriyim
ekstradan sormak istediğin birsey olursa hep burada paylasırsın yardımcı olmaya çalısırız ama o forumda sana yardımcı olacaktır
ıyı yıllar dılerım
http://forum.sultancik.com/

benim vardı bi ara ben geri götürdüm verdim tek başına çok bağırıyor 2 3 sokak ödeten duyuluyor sesi :)

EMRE1991' Alıntı:
benim vardı bi ara ben geri götürdüm verdim tek başına çok bağırıyor 2 3 sokak ödeten duyuluyor sesi :)

tek değil iki tanede olsa bağırıyorlar ozellıkle bızımkıler gececiydi :)) sabah uyur gece uyanırdı gecenın 3 unde komsular kapıya dayanırdı Allah yardımcınız olsun şimdiden
arkadasım erken gelmese apartmanda imza toplayacaklardı :)))

bizimki çok oyuncu yaa ama bağırıyo süreklii

daha yabancılık cekiyor yenı geldıyse bu az bagırıslarıdır daha gece sus diye uykudan uyandıgınız olacak kolay gelsin size

benim kediyi gönderebilirim size sesi kesilecektir:D

pencereyi açmanız ve kafesın kapağını açık unutmak yetıyor ama arkadasınız tatıldeyse ve siz bakacaksanız ahh :)))

hahah yok daha dün geldi onla konuşuyorum da demin yanına gittim konuştum sesi kesildi uyucak ama geceleri hiç ciyaklamıyo ölü gibi uyuyo hahaha

benim arkadasımda gece ona gitar çalıyormus arkadasımda gece kuşuydu gece uyumayan bırı kusda bendende o ılgıyı bekledı tabı ben en gec 1 :)) kusta ınadına uyandırıyordu benı kalk sarkı söyle der gıbı
akıllı kustur alıstımı sıze köpek gibi eğitebilirsinz :)))

Yok bence çok abartıyorsunuz bizim eskiden sultan papağanımız vardı geceleri hiç ses çıkarmazdı sabahlarıda yavaş yavaş yani kısık sesle rahatsız olmazdık sadece benim kuşa özgüde değil ben sultan papağanlarını araştırdığımda öyle çok ötmezler yani normal bir muhabbet kuşu nası ötüyorsa oda onun kadar öter ilk defa sizden duydum çok öttüğünü bakımı açık yem alabilirsin çünkü kutulu yemler önerilmiyor kafesi kesinlikte yuvarlak olmamalı kare olmalı ve büyük olmalı en az 40x40x40 almalısın bakımı zor değil yemini dolduracaksın suyunu koyacaksın kafesi temiz tutacaksın onunla oynuyacaksın konuşacaksın bu kadar :)

aynen ben şımarıkta şımarık diyorum böle müzik gibi kafesin en altına iniyo ben şarkıyı sölerken oda bi sağa bi sola koşturuyoo

Babaannem hediye aldı demişsiniz bence canlıdan hediye olmaz.
sultanınız için kafesiniz umarım yuvarlak değildir bu yön duyularını bozuyor
kafesine oyuncak filan asarsanız sevinir ilaç olarak biliyorsundur
Avi-vit
Avi-sol
Avidiare
Avi Sprey
Aradada muhabbet kuşu yemi ve kuş kumu koyarsın ek yemlikte :) haftada bir'de yumurta maması
sağlıklı olur tünekleri plastik değil dimi ? plastikse ahşapla değiştirmenizi öneririm.

mailto:/index.php burada her türlü sorunun yanıtı var

Geri