Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

T Rex beslenirken (video)

azrael

Gümüş 5 Üye
http://www.youtube.com/watch?v=q1I0J4EUchs

Görüntü kalitesi oldukça düşük oldu arkadaşlar. Fakat yine de kuru alan ve akvaryum hakkında sizlere fikir verecektir.

Cvp: T Rex beslenirken (video)

Nasılda çıkıyor kuru alana :) Bence çekim gayet güzel olmuş, tebrikler.
Su seviyesi biraz tehlikeli sınırda değil mi?

AEK' Alıntı:
Nasılda çıkıyor kuru alana :) Bence çekim gayet güzel olmuş, tebrikler.
Su seviyesi biraz tehlikeli sınırda değil mi?

Teşekkür ederim. :)
Su seviyesi tam testli sınırda. Tırmanamıyor... Zaten 2 günde bir su eklemek durumundayım. Su çabuk buharlaşıyor. Burada havalar epey bi sıcak.

Kamerada net gözükmüyor. Çerçeveler biraz suya doğru eğimli. Ellerini tutturamıyor, kayıyor. Tabii eller de ıslak. :)

Benimkilerde tam kuşağın kenarından kayıyor. Büyüme hızına göre zaman geçtikçe önlem almalıyız. Bir gün kolunu uzatım başını dayarsa uçar mazallah.
Antalya diye hatırlıyorum. Oradaki sıcaklık muazzamdır bu aylarda. Arda ekleme yaparken birazda çekip serince daha fazla su eklenme imkanı iyi olur.

AEK' Alıntı:
Benimkilerde tam kuşağın kenarından kayıyor. Büyüme hızına göre zaman geçtikçe önlem almalıyız. Bir gün kolunu uzatım başını dayarsa uçar mazallah.
Antalya diye hatırlıyorum. Oradaki sıcaklık muazzamdır bu aylarda. Arda ekleme yaparken birazda çekip serince daha fazla su eklenme imkanı iyi olur.

Her gün buz dolabından çıkardığım 5 litre suyla devirdaim yapıyorum. Yoksa su ısısı 35'leri buluyor. Şu an 30 derecede. Bu bile çok aslında.

Bence o sıcak hava için 30 dereceye çekmek gayet iyi. Yaz bitince biraz rahatlar.

yalnız o koyduğun soğuk suyu eklemeden hayvanı çıkar. yoksa sersemletici etkisi olur. döktükten sonra suyu karıştır bir dakika bekle ve hayvanı öyle koy. akvaryumu pencereden en uzak kısma al. 35 derece filtrenin motorunu soğutma yapamayacağı için yakabilir. 35 derece bütün filtreler için üst sınırdır. ayrıca dereceyi akvaryumun dibinden 6-7 cm yukarısına denk gelecek şekilde sabitle daha iyi netice verecektir. kuru alan üstünde olmaz.

bu arada sıpa kuru alanı iyi benimsemiş onu da söylemeden geçmeyim.

cem' Alıntı:
yalnız o koyduğun soğuk suyu eklemeden hayvanı çıkar. yoksa sersemletici etkisi olur. döktükten sonra suyu karıştır bir dakika bekle ve hayvanı öyle koy. akvaryumu pencereden en uzak kısma al. 35 derece filtrenin motorunu soğutma yapamayacağı için yakabilir. 35 derece bütün filtreler için üst sınırdır. ayrıca dereceyi akvaryumun dibinden 6-7 cm yukarısına denk gelecek şekilde sabitle daha iyi netice verecektir. kuru alan üstünde olmaz.

bu arada sıpa kuru alanı iyi benimsemiş onu da söylemeden geçmeyim.

suyu koyarken, onu kuru alana hapsediyorum. birkaç dakika sonra serbest bırakıyorum. derece de iki tane var. diple yüzeydeki sıcaklık kışın farklı olabiliyor. o yüzden o şekilde yapmıştım. ikisini de gözlemliyorum. yazın da çıkarma gereği duymadım. sanırım sadece yukarıdaki görünmüş . :)

Gercekten cok iyi :D video yu izlerken sesli güldüm :D yemi alip yedikten sonra orada daha fazla oldugunu biliyor :D benimkile ilk yemi alip yiyor sonra ben vericem sanip cirpinmaya basliyorlar :D

Masallah hem kaplumbaganiz hemde kuru alan duzeniniz guzel gozukuyor. Yalniz videoda dikkatimi ceken dis filtre sesi. İnsallah yanlis tahmin degildir ses konusunda ama bu kadar ses rahatsiz etmiyormu ? En azindan ben yattigim odada bulunduruyorum akvaryumu. Akvaryumu biraz daha buyutup dis filtreye gectigim zaman gece bu ses rahatsizlik vermezmi ki ? Belki kapanir bir özelligi vardir belirli zaman diliminde ?

Şimdi dikkatimi çektide 0:37 de geri vitese takışı çok komik :) Poppoyu kaldırıp zemine çarpıyor yaaa...

Filtre sesi bana normal geldi Emin. Sen benim salondaki filtreyi duysan çok şaşırırsın. Kapıdan duyan sumu patldı diyor :)

emre milde aşınma veya pervanede pislik olmasın bunlarda ses yapıyor. gerçi sendeki azman boy. motoru güçlü

Zaten sesin çoğu şelaleden geliyor. Belki tam ifade edemedim Cem. Buradakide su sesi olarak gelince konuya değindim.

Cvp: RE: T Rex beslenirken (video)

bumble bee' Alıntı:
Masallah hem kaplumbaganiz hemde kuru alan duzeniniz guzel gozukuyor. Yalniz videoda dikkatimi ceken dis filtre sesi. İnsallah yanlis tahmin degildir ses konusunda ama bu kadar ses rahatsiz etmiyormu ? En azindan ben yattigim odada bulunduruyorum akvaryumu. Akvaryumu biraz daha buyutup dis filtreye gectigim zaman gece bu ses rahatsizlik vermezmi ki ? Belki kapanir bir özelligi vardir belirli zaman diliminde ?

teşekkür ederim. o filtrenin sesi değil; dış ortam sesi. balkon kapısı açıktı. :)
filtre sıfır sesle çalışıyor. çalıştığını anlamanın tek yolu sudaki kabarcıkları takip etmek.

Geri