Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

T Rex için beslenme programı önerisi

azrael

Gümüş 5 Üye
Yeniden merhabalar. Kaplumbağam T Rex hemen hemen 2 yaşına yaklaştı ve şu an kabuk boyu 11,5 - 12 cm uzunluğunda.

Mevcut kullandığım yemler şunlar:
mailto:/mlt6kn.jpg

Ve mevcut programım da şu şekilde:

Pazartesi: Sera Raffy P Stick yem
Salı: Tetra Reptomin Sticks
Çarşamba: Sera Raffy I + Sera Reptil Herbivor
Perşembe: Yok
Cuma: Sera Raffy P Stick Yem
Cumartesi: Sera Raffy I + Sera Reptil Herbivor
Pazar: Tetra Reptomin Sticks + Vitamin

Bu programı yaklaşık 8-9 ay kullandım. O zamanlar kaplumbağamın kabuk boyu 10 cm'di . Programı güncellemem gerekir mi, gerekirse önerileriniz nelerdir? Teşekkür ederim.

Cvp: T Rex için beslenme programı önerisi

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

bu konunun size yardımcı olacağını düşünüyorum. Çeşitli yaş ve boydaki kapluşlar için ayrıntılı yemek programı bulunuyor.

Bunları tek öğün veriyorsun değil mi ? Programa aynen devam yalnız salı günü için jbl agil alıp ver.

Aç günde kabuk boyu kadar marul veya kıvırcık ver. Vitamin dediğin damla ise gerek yok. Herbivorların göbeğinde ve raffy p'deki kırmızılar vitamin içeriklidir. Sadece pazartesi raffy p gününde kırmızı yemden iki tane ver. Kalan ihtiyacı herbivordaki tamamlar.

Cvp: RE: T Rex için beslenme programı önerisi

Evet tek öğün, yalnızca sabahları veriyorum.

Pazartesi: Sera Raffy P Stick yem
Salı: Herbivor
Çarşamba: jbl agil
Perşembe: Yok ( yeşillik verilecek )
Cuma: Sera Raffy P Stick Yem
Cumartesi: Sera Raffy I
Pazar: Tetra Reptomin Sticks

Bu şekilde daha iyi olur.

Agili alana kadar tetra repto verebilirsin.

Cvp: T Rex için beslenme programı önerisi

Vitaminin tarihi önce gelecekse kırmızı yemleri beklet. Kırmızı yemlerin yani raffy p nin tarihi önce gelecekse vitamini beklet.

Vitamini kullanacaksan iki haftada bir kez ver.

Geri