Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tarçın ve Zeytin (:

aLyssa00

Platin 5 Üye
Yaklaşık 1 aydır birlikteyiz ama büyümeye başladılar bile telefonda çok güzel fotografları var ama su an atamıyorum attıgımda hemen paylasıcam simdilik pcden cekilenler var kötü ama olsun :)

mailto:/photo/my-images/100/resim078vj.jpg

mailto:/photo/my-images/10/resim115q.jpg

Veeeee yeni fotograflar geldiiiiii :)

mailto:/photo/my-images/64/fotoraf0042u.jpg/

mailto:/photo/my-images/207/fotoraf0043j.jpg/
mailto:/photo/my-images/197/fotoraf0045lg.jpg/
mailto:/photo/my-images/851/fotoraf0050m.jpg/
mailto:/photo/my-images/153/fotoraf0053t.jpg/
mailto:/photo/my-images/85/fotoraf0082n.jpg/
mailto:/photo/my-images/26/fotoraf0087r.jpg/
mailto:/photo/my-images/689/fotoraf0088g.jpg/
mailto:/photo/my-images/521/fotoraf0089j.jpg/
mailto:/photo/my-images/403/fotoraf0101.jpg/
mailto:/photo/my-images/411/fotoraf0106y.jpg/
mailto:/photo/my-images/148/fotoraf0119m.jpg/

mailto:/photo/my-images/155/fotoraf0089ck.jpg/

Bunları direk resim olarak cıkaramadım kusura bakmayn :)

Cvp: Tarçın ve Zeytin :)

Çok tatlılar. Size ve kapluşlara uzun ömürler dilerim :)

Yüzme alanı geniş, sade bir akvaryum kurmuşsunuz. Yalnız gözümden mi kaçtı, filtre göremedim. Bir şelale ya da iç filtre edinirseniz kaplumbağanızın sağlığı için oldukça faydal olacaktır. Aksi takdirde su çabuk sararıp, kokmaya başlayabilir :)

Nacizane önerim bir plastik bitki size kaplumbağanızın kuru alana çıkmadığı dönemlerde tutunup dinlenmesi açısından faydalı olacaktır, gece yapraklara tutunup uyumayı da çok seviyorlar.

Son olarak, kuru alanınız oldukça işlevli, sadece akvaryumun kenarına biraz mesafe yakın, şimdi olmasa bile yakın zamanda kaçma teşebbüsünde bulunacaklardır. Önleminizi şimdiden alın derim.

Sevgilerimle..

Jadeite' Alıntı:
Çok tatlılar. Size ve kapluşlara uzun ömürler dilerim :)

Teşekkür ederimmm :smile:

Yüzme alanı geniş, sade bir akvaryum kurmuşsunuz. Yalnız gözümden mi kaçtı, filtre göremedim. Bir şelale ya da iç filtre edinirseniz kaplumbağanızın sağlığı için oldukça faydal olacaktır. Aksi takdirde su çabuk sararıp, kokmaya başlayabilir

Nacizane önerim bir plastik bitki size kaplumbağanızın kuru alana çıkmadığı dönemlerde tutunup dinlenmesi açısından faydalı olacaktır, gece yapraklara tutunup uyumayı da çok seviyorlar.

Son olarak, kuru alanınız oldukça işlevli, sadece akvaryumun kenarına biraz mesafe yakın, şimdi olmasa bile yakın zamanda kaçma teşebbüsünde bulunacaklardır. Önleminizi şimdiden alın derim.

evet gözünüzden kaçmamış filtre yok yüzme alanı kısıtlanmasın diye almamıştım ama bayramdan sonraya alıyorum :) şu an uzun bi bitkileri var baya sevdiler üzerinden inmiyorlar :) muhtemelen yarın fotografları atıyorum bayramda yeni çok daha güzel fotograflarını koyuyorum :) yorumlarınız için teşekkür ederimm (:)

Fotoğrafların olduğu linke sağ tıklayıp, resmi göster diyince imageshackteki link açılıyor..

aman aman dikkat edin :D firar en kısa zamanda söz konusu olabilir:D

akvaryumun kapagını sadece kuru alanın oldugu yere kapatıyorum korktum bende öyle denilince :D tamamını kapatınca çok havasız oluo ve pis kokuyo da :)

Kuru alanın çevresi boyunca kestiğiniz bir mukavva ile çit de yapabilirsiniz. :)

evet yapabilirim öyle bişi böyle çirkin görünüyo :DD alakası yok ama kaplumbagalarımın birisi marula bayıldı biraz önce verdim de biriside yedi biraz sonra yüzüne bakmadı nie ki :D birisi 4 birisi 3,5 cm küçük olan bitene kadar bırakmadı marulun peşini:D

Benimkilerden biri ilk bir ay yedi diğeri yemedi, spnra ikisi de yemeye başladılar. Muhtemelen biri yiyince diğeri de yiyecektir. Haftada 1-2 defa marul, havuc, üzüm yaprağı ve mısır verebilirsiniz:)

yardımlarınız icin tesekkür ederimm :) bu arada yenş fotografları yükledmm :)

Renkli taşları kaldırmanı öneririm aynısı bende var boyaları akmaya başladı hem sağlığa zararlı hemde dibinde dışkıları birikiyor dibinde olduğu için filtre çekemiyor slis kum almanızı öneririm yada boş tutun en iyisi olacaktır.

Henüz filtrem yok o yüzden kum almaya cesaret edemiyorum ama bayram sonunda bi filtre alcm ve kum almayı bende istiyorum akvaryumu da büyütebilirimm :)

Miniklerin zaten yeterince güzel bir yüzme alanları var, akvaryumu neredeyse %90 verimle kullanmışsınız. Tek olumsuz eleştirim benim de renkli taşlar için olacak. Boyaları çok çabuk akıyor. Filtre aldığınızıda ben de 0.1-2mm taneli kuma geçmenizi öneririm.

1-2 sene bu akvaryum size yetecek gibi gözüküyor.

Haklısınız en kısa zamanda alıyorum inşallah :) hem filtrem yoktu hemde bi cok yerde kum almayın temizlemesi zor yutuyorlar falan diyorlardı ama kum daha iyi olur inş :)

Tarçın'ı bir an uzaylı sandım diye bilirim :) İkiside çok şekerler.Süleman'da geçen Şubat ayında bunlar kadardı.Şimdi 1 yaşında 10 cm kadar bir kaplumbağa oldu :)

Teşekkür ederimmm :) Tarçın tam bi canavar kıpır kıpır fotografını çekmek çok zor, hareket ediyo görüntü gidiyo:D zeytine yem verirken foto çekebiliyorum ama tarcında çektiğim fotograflarda sadece elim oluyor tarçın suya dalmış oluyo :) Benimkilerde o kadar olcak inşallah :)

Geri