Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tarihi geçmiş yem

MUSTİ08

Bronz 3 Üye
merhaba

sera raffy I 250ml yemin %80 dolu durumda ve tarihi 1 ay geçmiş ama kokusunda değişiklik yok görüntü olarakta normal duruyor kutu içeriği kullansam sıkıntı olurmu acaba ?

müddeti geçmiş yem sakıncalıdır. Ne kadar iyi durursa dursun sonuçta bayatlamıştır. Görünüşte iyi gözüksede kimyasal değişiklik söz konusudur. Hayvanın sindirim ve boşaltım sistemi için sakıncalıdır. Zehirleme görülebilir. İçinde ne kadar olursa olsun süre dolduğunda atılır.

Alınacak yemin garanti olması açısından en az 1 sene ileri tarihli olması yerinde olur.

Cvp: RE: tarihi geçmiş yem

cem' Alıntı:
müddeti geçmiş yem sakıncalıdır. Ne kadar iyi durursa dursun sonuçta bayatlamıştır. Görünüşte iyi gözüksede kimyasal değişiklik söz konusudur. Hayvanın sindirim ve boşaltım sistemi için sakıncalıdır. Zehirleme görülebilir.  İçinde ne kadar olursa olsun süre dolduğunda atılır.

Alınacak yemin garanti olması açısından en az 1 sene ileri tarihli olması yerinde olur.
teşekkür ederim
idarelik 100ml gammarus almaya gideyim petshop'a o zaman
para sıkıntım var param olunca sera royal alırım

Hayvan 8 cm veya üstü ise sera royal veya jbl energil uygun olur. Yalnız hayvan tek ise skt 2018 olsun. 1000'lik (gramaj düşüktür) kutuda satılırlar ve zor biter. Bu hayvanın büyüklüğü ve sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Yeni nesil raffy I içinde balıkta var. Kutusundaki kağıt farklı desendedir.

Cvp: tarihi geçmiş yem

kaplumbağalar 12 ve 14cm kabuk boyundalar. 3 ve 4 yasindalar

sera royal alacağım yakın zamanda ama internette alacağım için son kullanma tarihi sıkıntı olabilir umarim olmaz

Tesekkur ederim

Alacağın firmanın satın alma sayfasına girdiğinde genelde kargo sayfasında açıklama kutucuğu olur oraya yazarsın en ileri tarihli olsun diye. Veya önceden telden arayıp tarihini sorarsın.

Geri