Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tetra reptomin... orjinal mi?

anarxia

Elmas 1 Üye
arkadaşlar merhaba, ben kaplumbağalar için yem aldım, tetra reptomin 100ml'lik. fiyatı 4 liraydı ve ben internette bile bu kadar ucuza bulamadığım için içime kurt düştü, ayrıca paketide internette gördüklerimden farklıydı, bu yüzden resmini çekip koyuyorum, sizdekilerle karşılaştırıp ürünün orjinal olup olmadığını söylyebilir misiniz acaba?

mailto:/n5rlav.jpg

Cvp: tetra reptomin... orjinal mi?

Bu orjinaldir. 5 tl olması laızm ama 4 tl almışınız iyi.
100 ml ler paketi böyle oluyor.

Kapağı açtığınızdaki altta jelatin var ya. Onun üzerinde ''kabartmalı'' tetra yazıyorsa orjinaldir.

ohh, içimi rahatlattınız arkadaşlar :) kabartılı altın renkte bir jelatini vardı. kaplumbağaların çok sevmiş olmasından da anlamam lazım dı aslında :) teşekkür ederim ilginiz için.

Rica ederiz afiyet olsun ufaklıklara. Onların sevmesine bakmayın siz onlar kendi dışkılarını bile afiyetle yiyor :)

:) benimkilerde yiyordu fakat akıllandılar, artık koklayıp uzaklaşıyorlar.

Benimkiler 1-2 senedir dışkı yeme huylarına devam ediyor.

benimkilerde diskiyi yapar yapmaz yiyor suda kirlenmıyor böylece :D

Doğal filtre :)
Hiç doymazlar zaten...

benimkiler asil dışkı yemiyorlar ama işedikleri suyu şampanya diye içiyorlar.:haha:

Bir çok kaplumbağa sahibi dışkı yeme, ağıza alıp tükürme yada çiğneyip bırakma vakası görmüştür. Bunu görmeyen kişilerin bu hiç olmuyor demesi doğru olmaz. Hatta sadece kaplumbağalarda değil başka hayvanlarda da bunu gözlemlemeniz mümkün.

Ben de aynı yemi 5 tanesi 17tlye aldım. hatta 12 tanesi 35tl ye de satıyor gittigidiyor üzerinden aynı satıcı. Kaplumbağa besleyen baska bir arkadasla beraber ortak aldık.

ucuz diye fazla almamak lazım çünkü belli bir kullanım zamanı var süre geçince atmak zorunda kalıyorsunuz. ortak alımlarda dediğiniz gibi hesaplıya geliyor. ben alırken mutlaka son kullanma tarihine bakıyorum. yem çeşidi artınca herbirinden ayrı ayrı vereyim derken zaman uzuyor.

Geri