Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

The Kapluşs

keratakerata

Gümüş 3 Üye
Herkese merhabalar,
Kapluşlara yakında daha düzgün bakabilecek olmanın verdiği gurur ile bir kaç fotoğraf ekleyeyim dedim.

Eve ilk geldiklerinde tabi ki plastik kutuda duruyorlardı, her bilinçsiz kaplumbağa bakıcısı gibi.

mailto:/2epkehg.jpg

Sonra ne yapsak kardır diyerek büyükçe bir plastik kaba geçip (~40.0L) ısıtıcı lamba ve kuru alanları tamamladık.

mailto:/j76s86.jpg

mailto:/34yr2ma.jpg

Bu da bir kaç dakika önce, kabuk temizliği ve UVB lambası hala alamadığım için devit3 sürdükten sonra ısıtıcı lamba altında kururlarken. Geldikleri zamana göre ikisi de 1-2 cm büyüdüler.

mailto:/ws1c9w.jpg

Önümüzdeki hafta akvaryum alıp tüm eksikleri gideriyorum. Haftaya bugün akvaryumlarındaki fotoğraflarını da koyarım artık :)

Cvp: The Kapluşs

Maşallah çok güzeller.Akvaryumu kaça ve hangi boyutlarda alıyorsunuz?

Onlar için yapılan gelişmeler çok sevindirici, tebrik ederim. Yeni akvaryumdaki resimleride bekleriz artık.

Sağlıklı büyümelerini dilerim.

maşallah çok güzeller yiğit, yüksekliği 40 yerine 50 yap istersen. kuru alan dolayısıyla şuan için 10 cm, ilerleyen safhada daha da büyüyecekleri için biraz daha düşürebilirsin. tabi üstüne ekstra kuru alan oturtmayacaksan.

cem' Alıntı:
maşallah çok güzeller yiğit, yüksekliği 40 yerine 50 yap istersen. kuru alan dolayısıyla şuan için 10 cm, ilerleyen safhada daha da büyüyecekleri için biraz daha düşürebilirsin. tabi üstüne ekstra kuru alan oturtmayacaksan.

yükseklik 50 olunca fiyat artıyordu biraz o yüzden 40da kaldı. Rep600 platform almayı düşünüyorum ilerisi için. öyle olunca çok sorun olmayacak gibi.

öyle yapacaksan güzel. bende şimdiden bakıyorum dediğin gibi yükseklik arttığında cam kalınlığı da artacağı için fiyat katlanıyor.

keratakerata' Alıntı:
cem' Alıntı:

yükseklik 50 olunca fiyat artıyordu biraz o yüzden 40da kaldı. Rep600 platform almayı düşünüyorum ilerisi için. öyle olunca çok sorun olmayacak gibi.

O platform sizin ölçülere uymuyor. Ben tek boy olduğunu biliyorum. Ücreti yüksek, boşuna zarar etmeyin.
mailto:/Penn-Plax-Turtle-Topper-Kaplumbaga-Platformu-780-REP600,PR-8304.html
mailto:/pen-plax-kaplumbaga-su-alti-platformu-5B5D5E5A.asp

Ancak uymayan akvaryumu içinde bu çözümü bulmuşlar.
mailto:/img822/3798/thmphpqtwzep.jpg

Geri