Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ton balığı yermi

EverDEbo

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar su kaplumbağam daha yeni küçük 3 çeşit yemi var ama ben yinede biraz doğallığa kaçmak istiyorum sizce dardanel ton tenekeleri var azıcık atsam küçük bir parça zararlı veya yararlı olurmu siz doğal olarak ne ile besliyorsunuz arada ?

Cvp: Ton balığı yermi

EverDEbo' Alıntı:
Arkadaşlar su kaplumbağam daha yeni küçük 3 çeşit yemi var ama ben yinede biraz doğallığa kaçmak istiyorum sizce dardanel ton tenekeleri var azıcık atsam küçük bir parça  zararlı veya yararlı olurmu siz doğal olarak ne ile besliyorsunuz arada ?

Ton balığı tuzlu sularda yaşadığı ve bakmaya çalıştığın kaplumbağa tatlı sularda yaşadığı için tercih edilmemesi gerekir.
Yem dışı besin almasını da istiyorsan;haşlanmış yumurtanın beyazı,yağsız haşlanmış kıyma gibi hayvansal;karahindiba,marul gibi bitkisel gıdalar tercih edilebilir.

Verilmez. Tuzlu, şekerli, yağlı, işlenmiş et, baharatlı ve meyve içeren ürünler vermiyoruz. Ayrıca dışarıdan verilen ürünler hayvanı yemden uzaklaştırır. Yemek istemez. Verilen yemler her türlü ihtiyacını karşılayacak gıdaya sahiptir. Orta boylara geldiğinde yumurtayı haşlayıp beyazını verebilirsin ama şimdi değil. Hayvanın çene kasları daha gelişmemiştir. Büyük parça yutarsa boğulabilir.

Geri