Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tosbişlerin su seviyesi ne kadar olmalı?

bücürkütür

Yeni Üye
kaplumbağam için özel kuru alan yaptım fakat akşamları yattğımda odanın şığını ve akvaryumun ampülünü kapatıyorum suları yarısına kadar dolu boğulurlar diye korkuyorum:D bi sıkıntı olurmu

ya saçma bi soru ama gece karanlıkta suyun dibinde yatıyolar yüzeye çıkmak için zorlanıyolar su seviyesini nekadar yapmalıyım?

Cvp: tosbilere su seviyesi nekadar olmalı

Boğulma gibi bir durum olmaz korkmayın,ancak geceleri kuru alanda uyuyorlarsa en azından hazirana kadar geceleri de ampulü açık bırakın.

Cvp: tosbişlerin su seviyesi ne kadar olmalı?

teşşekkürler :) şimdi yatıyodum içimi rahatlattınız :D

Akvaryumunuzun yüksekliğini ve kaplumbağanızın boyunu bilmiyorum ama 20 ila 50 cm arasında su yüksekliği olabilir. Kaplumbağanız boğulmaz, ancak size tavsiyem suyun üstüne kadar ulaşan yapay bitki alın. İstediği seviyede tutunup uyur ve az bir zahmetle nefes alır.

akvaryumda havalandırma olmadğı için fazla derin yapmak sıkıntı yapmazm?

Havalandırmaya gerek yoktur, balıklar gibi suda ki oksijene ihtiyaçları yoktur. Kafalarını sudan dışarı çıkarıp nefes alırlar.

Geri