Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tropical Biorept Hakkında Yardım Gerekiyor.

Restart

Gümüş 4 Üye
Merhaba arkadaşlar . Bugün tetra reptomim yemi bitmişti akvaryumcudan yeni yem almaya gittim. Tetra yemi aldım sonrada bir yem daha geldi bu ay dedi . Bende de Tropical Gammarus vardı bir de Tropical biorept i deniyim nasıl bir şey diye . Tropical yemlere güveniyorum ama arkadaş hem gammarus hem de ana yem olarak kullanılıyor dedi petshopcu. Kutunun içinde 3 renk yem var . Biri yeşil biri kırmızı biri de turuncu .Sanırım bir tanesi gammarus. Bana göre kırmızı olan vitamin, yeşil olan bitkisel turuncu olan da gammarus fakat arkadaş o renklerin hangisi hangisinin bilmiyormuş . Olmazsa veteriner kliniğine götürecem yemi. Kutunun Üzerinde de + gammarus stick yazıyor.Bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse sevinirim.

mailto:/vFHbGJa.jpg

mailto:/6024/Tropical-Biorept-W-Medium-Sticks-250ml-75gr__60247482_0.jpg

Bu da içindekiler (resmini çekemedim küçük yazmışlar okunmuyor diye ):

Analiz :: Su %11,5 en çok , Ham Protein %29,8 enaz , Ham yağ %1,5 enaz %6,5 en çok. Ham selüloz %6,0 ençok Ham kül %10,5 en çok NaCl %3,0 en çok ,M.ener 3 600 Kcal/kg en az
Vitaminler (en az) : A vitamini 12 000 IU/kg D1 vitamini 1450 IU/kg E vitamini 80 mg/kg

İçindekiler : Hayvansal deniz ürünleri , bitkisel ürünler , mineral ve vitaminler.

Cvp: Tropical Biorept Hakkında Yardım Gerekiyor.

Emre tropikalin hiç bir yemini kullanma şansım olmadı daha. Ama verdiğin bilgilere göre seninle aynı fikirdeyim. Kırmızı olan yem, mineral yemdir. Sera raffy p nin içindeki kırmızı mineral yemler gibi. Diğerleri içinde seninle aynı görüşteyim. İnternette ufak bir araştırma yaptım, fazlada bir bilgi göremedim.

emre bu yemini kullanmadım ama iki günde birden fazla verme. içeriğinde tuzda var (NaCl) dokunmasın. A vitamin oranı yüksek bu sebeple vitamin veya mineral yem kullanıyorsan onlardan uzak bir güne denk getir. bu seferde hayvan habire deri değiştirmekten kurdeşen dökmesin. yem sert mi ? şekli agil, calcile benziyor.

renkler dediğin gibi.

@emin

Ben tropicalin gammarusünü kullanıyorum gayet iyi bir yem bunu da deniycem artık. Son kullanma tarihi falan 2015 te o açıdan da sıkıntı yok. Sağol yardımın için :)

@cem

Raffy P deki vitaminleri kullanıyorum . Artık karışık veririm vitaminleri. Bi hafta bu bi hafta raffy dekini . Aynen abi yemler çok sert tetraya göre . İkiye bölünmüyor zaten küçük stickler ama küçük kaplumbağa 2 - 3 kere çiğniyip yutuyor.

hayvanlar 8 cm üstü ise tropical repto tabin'ide öneririm. fosfor oranı yüksek mercimek genişliğinde ama kalınca ve dibe batan hap şeklinde bir yemdir. normal yemlerden ziyade kurutulmuş yemlere alternatif bir yem. kalsiyum oranı da yüksek.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=13419&ad=tropical-repto-tabin-kaplumbaga-yemi-480-tablet&kat=0

içeriğinde inosit yani ökse otu vardır bu sebeple fazla verilmemeli. zarar verir. normal dozajında faydası var.

Ben kullanmıştım bitkisel ve mineral ağırlıklı bir yem. :)

Değerlendirmelerin bencede doğru Emre. Protein oranı düşük karışık bir yem. Bu büyük oranda bitkisel içeriğinden kaynaklı. Ben bu markanın kurutulmuş canlılar dışındaki ürünlerini pek tercih etmiyorum.

Afiyetle yesinler. Yemle biraz uğraşmaları iyidir. Yavru halde iken yemi tırnakları ile çekiştirip tırnaklarını güçlendirirler, çeneleri ile de parçalarken çene kasları gelişir. Ben bu sebeple özellikle raffy p yemi hiç kırmadan veririm.

Tabi agil kadar sertse yavru büyük parçada zorlanır.

Geri