Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tropical carnivor adıyla yeni ürün çıkardı

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Teleskop akvaryumda yemleri incelerken bu yemi farkettim. Fiyat uygun aldım bir tane. 1000'lik kutuda satılıyor. Bir de herbivoru var. Tropical carnivor geldi içeriğinde stickler, kan kurdu ve cırcır böceği var. Reptodan uzun stickler orta boy altı (10cm) hayvanlara uygun boyda değil. Cırcırlar tiksinti yaratsa da hayvanlar iyi götürüyor. Yinede arka bacaklarını koparmakta fayda var. Çekirge bacağı gibi tırtıklı. Bu sera carnivor ile sera royal arası bir yem. İkisini tek yemde birleştirmiş. İçerik farklı ama protein anlamında emsal.

mailto:/vZrdNO.jpg

mailto:/Nkm68N.jpg

mailto:/lEm2pk.jpg

Bocekler sana kalsin,Herbivor'u nasil acaba =)

Ayiklama kismi olmasa, hadi gozum gormeden doldurayim akvaryuma diyecegim ama, bu haliyle cekilmez hic.

Yada 2 Çinli bulup ayiklatayim =)))

Cvp: Tropical carnivor adıyla yeni ürün çıkardı

herbivor a bir göz atayım bitki içerikli yem arıyordum, yalnız harbi böcükler şahaneymiş :)

250 ml lik yok  :breh:

Yok her ikisi de 1000'lik kutuda satılıyor. Herbivorunda vitalden farklı bitkilerde var. Ama çeşit içeriği az, hayvan açısından vitale göre daha yenilebilir gibi duruyor.

Balık, karides yetmedi birde böcek, kurt yiyecekler. Çeşitlilik güzel de ben kurtların bakteriyel durumlarına pek güvenemiyorum.

Emre,ben de seni arayacaktim bak,haber vermek icin.Aklimdan cikmis, iyi oldu geldigin.

Su Herbivor olani bi deneyelim bence

Simdi baktim;bunda da kara kaplumbagasi diyor.

Benim icime sinmeyen de; kara kaplumbagasina ozel yemleri vermek,Vital gibi..

Eger su kaplumbagalarina da uysa, onu da yazmazlar mi?

Sera Herbivor disinda, su kaplumbagasi yazan gordunuz mu?Ben gormedim

Cvp: Tropical carnivor adıyla yeni ürün çıkardı

Son zamanlarda asya ülkelerinde ticari üretim yapan hayvan çiftliklerinde kankurdu, unkurdu ve çekirge unu yemlerde alternatif protein kaynağı olarak kullanılabilir mi gibilerinden araştırmalar yapılıyor. 

Muhtemelen de özel çiftliklerde üretilen bu gibi omurgasızlar ticari üretim yapılan çiftliklere girecek. 

Merak etmeyin bu canlılar doğada yediğimiz tavuklardan, balıklardan daha temiz şekilde besleniyor. 

Bir örnek vermek gerekirse en temiz canlılardan birisi besin kaynağı olarak sadece bitki filizlerini yiyen sümüklüböcektir.  :D

Bu yemi aslında sürüngenlere göre yapmışlar. Su kaplumbağası da protein kaynaklı beslendiği için yelpazeye onu da katmışlar.

Kurtları çiftliklerde ürettikleri için biraz daha temizdir. Bakteri illaki olacaktır ama fırınlıyorlar. Bakteriler olsa bile ölürler. Sonuçta ismi bilinen bir marka bunu göz önünde bulundurmuşlardır.

Yalnız bu yemde dikkatimi çeken bir energil veya royale göre daha nemli olması. Bu taze kalmasını sağlayıp ham kül oranını düşürüyor.

Vitalde az oranda olsa protein var. Tropicalinkinde var mı bilmiyorum. Yalnız kara hindibayı yiyorlar

Aciklamasinda, su kaplumbagasi gormedim ben. Kara kaplumbagasi diyor

Yok bitkisellerin genelinde su kaplumbağası yazmıyor.

Geri