Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tropical repto tabin yem

cem

Süper Moderatör
Yönetici
geçen gün tropical repto tabin, hap şeklindeki yemden aldım. bunu içeriğindeki fosfor oranının yüksekliği sebebiyle tercih ettim. bu ürün şekli itibariyle 8-9 cm kabuk boyundan küçük olanlar için uygun değil. agile benzer tarzda bir yem genel olarak kabuğa etkili bir yem, hergün belli periyodlarda fakat çok verilmemeli diyor. ben bunun haftada iki defa ikişer tane verilmesini düşünüyorum. çünkü fosfor oranı çok yüksek. bu zararlı olabilir. ve aynı nedenden bir gün önce veya sonrasında balık veya kurutulmuş balığında verilmemesi iyi olur.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=13419

Teşekkürler Cem. Güzel bir alternatif yem. Nedense dip yemlerine ısınamadım. Dağılıp kirlilik yapıyor mu?

Cvp: tropical repto tabin yem

ben ağızdan besledim. bir iki tanesi dibe düştü. ama bizimkiler kısa sürede yedikleri için salınım olmadı. ama suya attıktan sonra suyu değişin diye yazmışlar. ağızdan beslersen sorun yok.

Tahmin ettiğim gibi. Jbl tortil yemde öyle idi. Dibe çöküp dağılıyordu.

teşekkür ederim bu iyi oldu tetra markadan başka yem kullanmıyodum bunuda ilave ederim artık nasılsa benimkide direk elden alıyo sorun olmaz :)

emre tortil bundan sıkı, çözülüm geç oluyor. onu kırıp veriyorum çapı çok geniş olduğu için zor yutuyorlar. bu biraz daha ufak. ufak dediğimde 1-1,5 mm.

Gerçekten ufakmış. Bu tortilde. Daha çabuk dağılıyorsa ya dediğin gibi direk ağıza verilmeli yada başka kapta beslenmeli.

yok boyu değil eksik yazmışım. hatta şimdi metreyle ölçtüm. tabin 8 mm çapında; tortil 12 mm. yani tortil 4 mm daha büyük çaplı. tortil düz; tabin biraz bombeli

Ben vitalin içinden çıkan bitkisel dip tabletlerini dahi atıyorum. Yem çeşidi çok olduğu için suyun etkilenmesini göze alamıyorum. Benimkiler yem yerken ağıza veremeyecek kadar vahşi ve heyecanlılar :) Bir hayvan tuttuğum yem yerine diğer parmağı bu kadar çok ısırır mı :) O esnada ortalık çok karıştığı için yem dipe gidip çözülmeye başlıyor.

sorma ben de coştum. şu anda elimde 11 çeşit yem var. hepsi iki kaplumbağa için. daha da alacaktım dedim ne yapıyorum. neyseki hepsi 2014 son tarihli benimkilerden birisi seninki gibi gözlerinde astiğmat mı var nedir yemi ağzına tutuyorum. elimi ısırıyor. bu arada bu vatandaş erkekmiş. dün baktım kumda arka ayakları birbirine birleştirmiş. ne ediyor dedim. eleman erkek olduğunu beyan ediyormuş meğer. bir hafta on gün öncesine kadar bir belirti yoktu. kuyruk kalın ama uzun değildi tırnaklar öyle, şimdi ikisi de uzamış. bu hafta eve geç geldiğim için karmayı 8-10 saat açık bırakmak zorunda kalıyordum artık onun etkisi mi oldu bilmem. gerçi 6 saat diyebiliriz. sürekli durmuyorlar üstünde.

Bende 6 kaplumbağa olduğu halde biter mi diyorum. Tarihi gelene kadar ancak bitecek olan var. Sendekiler daha zor biter Cem.

Şu kuyruk ve tırnak meselesi bende de aynı şekilde oldu. Bir baktım tırnaklar uzamış, kuyruk kalınlaşmış. Büyük akvaryuma geçeli iki hafta olunca olmuştu. Farkedemeden bir anda nasıl oluyor anlamıyorum. Belki göze çarpmıyor ama ilginç :)

Geri