Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tüm kapluşculara benden tavsiye

AbbasPanpa

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar az önce üstümü giyinmiş antremana gidecektim, 1-2 kaşık fındık ezmesi yiyeyim dedim (ÜLKER GOLD) bizim kapluşlar gene akvaryumda çıldırmış bi şekilde çırpınarak yem bekliyolardı. Yemlerini verdim sonra fındık ezmesi yemeye devam ediyordum, bunlar sanki elimdeki kaşığa odaklanmışardı, bende düşündüm bi deneyeyim dedim içimden..

Kaşığı akvaryuma soktum bunlar ilk başta tedirgin oldular sonra bi ısırık aldılar, ama arkadaşlar ondan sonrasını anlatmak o kadar zor ki...bunlar öyle bir çıldırdı ki böyle bişe daha görmedim akvaryumu kıracaklar nerdeyse fındık ezmesi istiyorlar benden resmen :) biraz daha verdikçe iyice zıvanadan cıktılar akvaryumun içindeki su yüzüme sıçrıyodu yüzümüde yıkadılar baya..sonra bi ısırık daha aldılar sonra kaçtım akvaryumdan :)

Fındık ezmesinin yararlarını zaten anlata anlata bitiremem, enerjimi protein mi şeker mi ne ararsanız var..Vücut geliştirme sporu yaptığım için idmandan önce 5 şeker kaşığı yerim.

Sizlerede öneririm fazla vermeyin ama, en fazla 3 ısırık

Cvp: Tüm kapluşculara benden tavsiye

Fındık ezmesi çok yağlıdır, kapluşlara azı bile zarar verebilir diye düşünüyorum.Onlar zaten herşeyi yemek istiyolar oburiksler :D

eaglewatch' Alıntı:
Fındık ezmesi çok yağlıdır, kapluşlara azı bile zarar verebilir diye düşünüyorum.Onlar zaten herşeyi yemek istiyolar oburiksler :D

Evet ya doritos filan da yiyolar :D

Ben de tavsiye etmem. İnsanlar için bile aşırı kalori fındık ezmesi.

tubidik' Alıntı:

Mod kardeş, fındık ezmesi insanlar için zararlı değil, kaldı ki hayvanlar için zararlı olsun. Senin günde yediğin 1 tabak kuru fasulye ve 1 tabak pilavdan alacağın protein ve enerjiyi fındık ezmesinin 100gramından alabilirsin. İnsan enerji alıp iş yapıp gelişir, hayvanlarda aynı şekilde.

Kaplumbağa fındık ezmesini yiyecek akvaryumda dört dönecek ve gelişimi hızlanacak :)

Ayrıca belirtmiştim sporcu olduğumu ve bu besin değerleriyle ilgili araştırmalardan einstein gibi kafayı yedim diyebilirim, sporcular için vazgeçilmezdir fındık ezmesi. Doğal testesteron ve protein deposudur, ama tabiki şekeri fazla olduğu için azı karar, çoğu zarardır.

Vücut geliştirmek sizce ne kadar normalse ya da dışarıdan testosteron almak ne kadar normalse kapluşların fındık ezmesi yemesi de o kadar normaldir. Karşılıklı tartışmaya girmek istemem ama öncelikle ben kalori açısından fazla olduğunu söyledim ayrıca yine protein ve yağ bakımından kapluşlarımıza gerekenden çok çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum.

tubidik' Alıntı:
Vücut geliştirmek sizce ne kadar normalse ya da dışarıdan testosteron almak ne kadar normalse kapluşların fındık ezmesi yemesi de o kadar normaldir. Karşılıklı tartışmaya girmek istemem ama öncelikle ben kalori açısından fazla olduğunu söyledim ayrıca yine protein ve yağ bakımından kapluşlarımıza gerekenden çok çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. 10 senelik diabet hastası olaraktan ilk yasaklanan yiyecekler arasında bulunur maalesf fındık ezmesi çünkü olduça şekerli ve yalıdır. Kaplumbagalarımız zaten el kadar onlara bi gıdım versek bile onlara çok fazla gelecektir diye düşünüyorum.

AbbasPanpa' Alıntı:
tubidik' Alıntı:

Mod kardeş, fındık ezmesi insanlar için zararlı değil, kaldı ki hayvanlar için zararlı olsun. Senin günde yediğin 1 tabak kuru fasulye ve 1 tabak pilavdan alacağın protein ve enerjiyi fındık ezmesinin 100gramından alabilirsin. İnsan enerji alıp iş yapıp gelişir, hayvanlarda aynı şekilde.

Kaplumbağa fındık ezmesini yiyecek akvaryumda dört dönecek ve gelişimi hızlanacak :)

Ayrıca belirtmiştim sporcu olduğumu ve bu besin değerleriyle ilgili araştırmalardan einstein gibi kafayı yedim diyebilirim, sporcular için vazgeçilmezdir fındık ezmesi. Doğal testesteron ve protein deposudur, ama tabiki şekeri fazla olduğu için azı karar, çoğu zarardır.

Bence hayvanınızın doğal büyüme hızına hakkı var.. arada bir neyse de her gün her gün vermeyin bence.. herşeyin doğal olarak gelişmesi doğa içinde hayvanlar içinde önemli. siz insan olarak o aldığınız kaloriyi daha çabuk verebilirsiniz ama hayvanlar için böle olduğunu sanmıyorum. yani bence gelişimi hızlansın diye uğraşmayın:) sonra dengesiz beslenme ve büyüme sorunu olur.. acizane fikrim:)

tubidik' Alıntı:

:) anlamadınız sanırım. DOĞAL testesterondan bahsediyorum, iğne veya hap olanlardan değil.

Ortancaya elimle yem veriyordum yemi değil parmağımı ısırdı ve kaldı orda sarktı kopartmaya çalıştı etimi ama o kadar güçlü değil daha.

banada hep oluyor küçüğe yem veriyorum büyük o arada serçe parmağımı ısırıyor bıraksın diye elimde sallıyorum yine bırakmıyor geçen kanattı .

nullmoon' Alıntı:
AbbasPanpa' Alıntı:
tubidik' Alıntı:

Bence hayvanınızın doğal büyüme hızına hakkı var.. arada bir neyse de her gün her gün vermeyin bence.. herşeyin doğal olarak gelişmesi doğa içinde hayvanlar içinde önemli. siz insan olarak o aldığınız kaloriyi daha çabuk verebilirsiniz ama hayvanlar için böle olduğunu sanmıyorum. yani bence gelişimi hızlansın diye uğraşmayın:) sonra dengesiz beslenme ve büyüme sorunu olur.. acizane fikrim:)

Her gün ben yemiyorum, onlar nasıl yesin :)

Geri