Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Turtle Bank Hakkında

Alvin

Bronz 1 Üye
arkadaşlar turtle bank bugün geldi ama mıknatısları cama yapışmıyor bu yüzden sabitleyemedim ne yapmam lazım

Cvp: Turtle Bank Hakkında

Nasıl yani?
Turtle bank mıknatısları çok güçlü.
Öncelikle turtle bank i akvaryumda koyacağınız şekilde tam köşelere denk getirin sonra akvaryumun dışından bu mıknatısları turtle bank ın düz olan kısmına gelecek şekilde bırakın.

yani bi mıknatıs akvaryum içinde bi mıknatıs dışında mı olacak ben de mıknatısı cama yapıştırmaya çalışıyordum çok saolun bilgi için

İki mıknatısta akvaryumun dışında olacak.
Sadece turtle bank akvaryum içinde kalacak.Diğerleri camın dışından tutacak turtle banki.

çok teşekkürler

bilgisizlik işte bilmiyordum sağolun

Nasıl tuttuğunu merak eden arkadaşlar varsa, turtle bank içinde mıknatıslanmayı sağlayan plakalar mevcut. Ürünün dizaynı bu şekilde.

Merhaba, araniza yeni katildim dogru yeremi yaziyorum bilmiyorum ancak yanlissa ozur dilerim. Bir akrabamin baktigi Abuzeri diger kaplumbaga ile kavga halinde olduklari icn ben aldim. 37.5 x 45 cm 25 cm derinliginde bir akvaryum aldim. 100 wattlik isitici ve selale fltre ile bir tanede turtle bank aldim. Kaynatip bir gun akvaryumda dinlendirdigim suya dun itibari ile Abuzeri yeni evine tasidik. Ancak bir kac problemimle.ilgili yardimlariniza ihtiyacim var.
1) Dunden beri Abuzerin kuru alana ciktigini gormedim surekli suyun icinde yuzuyo yada kafasini cikarip suyun icinde dinleniyo. Bu kotuyemi isarettir. Ne yapabilirim?
2) Beslenmesinde bir problem yok gayet istahli
3) su seviyesinin yariya kadar dolu olmasi normalmidir?
4) filtrenin surwkli acikmi durmasi gerekiyo. Cunku su sesi bazen dayanilmaz olabiliyor. Bunun bir cozumu varmidir?
Not: Abuzerin kabuk boyu yaklasik 9 cm.
YARDIMLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER

Geri