Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Turtle Bankda kireçlenme

TheNRK

Platin 3 Üye
Resimde gördüğünüz turtle bankın beyaz olan kısmı üstüne su geldiği zaman normal rengine yakın açık turuncumsu oluyor ama sonra belirli zamandan sonra yine beyaz oluyor turtle bankımın kirecini turtle banka zarar vermeden atabilirmiyim? atabiliyorsam en sağlıklı nasıl atarım?[IMG]mailto:/2gw9hlt.jpg* Not:Turtle bankın rengi su gelmediği zamanlar beyaz oluyor ancak resimdeki gibi herzaman olmuyor resimdeki bugüne kadar gördüğüm en beyaz hali yani resim abartılı diyebiliriz.
Konu açmışken birde sorum olacak
Dün sabah agil yine boğazında kaldı kafasının ikide biri kadar büyüklüğünde baloncukları saniyede bir çıkartıyordu.bu ağzında yem kalması bu süre içerisinde hep olacakmı?
bu arada ısıtıcım 27dereceye ayarlı 27dereceye gelince lambası sönüyor ama tekrar açılması 24derecede oluyor bilginiz olsun diye söylüyorum Roxin Stainless Çelik Isıtıcı 100W

Cvp: Turtle Bankda kireçlenme

Abartıyorsunuz gibime geliyor.
Çünkü bu kireç değil siz ısı lambası tutunca orası ısınıyor ve o rengi alıyor...:smile:

Miniciklerim'in dediği gibi abartılcak bişe yok ısıtma lambasından olabilir

hayır abartmadım şaka yapmıyorum evet abartılmış hali ama şu anlamda demek istedim birkezlik böyle oldu lamba parlatsada okadar yapamaz.mailto:/34615c8.jpg bu lambanın kapatılmış hali aslında kireçin bir zararı yokda hafif görüntü kirliliği yapıyor.

nazlının dediği gibi orenge dönüşür ısınırsa

Sıcak suda sert fırça ile fırçalarsan kireçten bir nebze kurtulabilirsin belki.

Bence daha büyük sorun ısıtıcı Alican. 3 derece ısı farkı ile çalışması uygun değil. Isıtıcılar yarım en fazla bir derce ile çalışır. Aldığından beri bu şekilde mi?

evet malesef öyle ama bir ihtimal daha var benim akvaryum termometremim vantuzu tutmaz oldu bende bunun üzerine vantuzunu çıkarıp akvaryumda serbest bırakdım akvaryumun içinde yüzüyor.mailto:/2mmzck6.jpg yeni bir termometre alıcam eğer oda olmazsa bilemiyorum :ff:

salınık bırakma bi tarafa yapıştır

alican ısıda netlik olması için önce dereceyi düzgün konumlandırman lazım. ben ısıtıcı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. hatta çelik olanlarda metal ısınma yaptığı için durduktan sonra bile bir miktar çelik soğuyana kadar ısı verir. onu da yatay konumlandırabilirsin.

Geri