Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Turtle Dock alacağım

pumpkin35

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kaplumbağam Rıfkı için turtle dock alacağım. Araştırdığım kadarıyla Türkiye'de bunlardan satılmıyor. Şu anda ABD'de olan bir arkadaşıma rica ettim. Ben Amazon.com'dan sipariş vereceğim ve o Türkiye'ye döndüğünde bana getirecek. Almak istediğim ürün şu:

Turtle Dock-Amazon.com

mailto:/ixtxrl.jpg

Bu ürün için "10 galonluk akvaryumlar için" diyor. Bu da yaklaşık 38 lt su demek. Benim akvaryumum 50 cm uzunluğunda ve tahmini olarak 30 lt su alıyor. Sizce uygun mudur almalı mıyım?

Şimdiden teşekkürler...

Cvp: Turtle Dock alacağım

Turtle Bank bana göre daha iyi.Şimdi litre olarak tam tahminde bulanamıyacağım ama Turtle Bank'ta small,medium,large seçenekleri var en azından boyut seçimi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=157&urn=12923 şuna bakmanızda fayda var. Bence akvaryumunuz amacınıza uygun büyüklükte.

Bunda da var ebat seçeneği. Benim akvaryum 30 litrelik olduğu için ben küçük boyutta olanı düşünmüştüm. Turtle bank'lere de bir bakayım.

sıla00' Alıntı:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=157&urn=12923 şuna bakmanızda fayda var. Bence akvaryumunuz amacınıza uygun büyüklükte.

Teşekkür ederim, inceliyorum şimdi.

Derya hanım en büyüğünden alırsanız hem ömürlük almış olursunuz hemde ekstra masrafa girmemiş olursunuz.

Belkiz Caliskan' Alıntı:
Derya hanım en büyüğünden alırsanız hem ömürlük almış olursunuz hemde ekstra masrafa girmemiş olursunuz.

bende sizin dedipiniz gibi yaptım ama kullanamıyorum sadece tırmanma kısmını kendimde birşeyler yaparak oluşturmak zorunda kaldım akvaryumun boyutunu düşünemedimde :)

Türkiyede birden çok online satış sitelerinde mevcut.

Belkiz Caliskan' Alıntı:

Turtle dock'tan vazgeçip turtle bank almaya karar verdim. Juenpet'e yazıp 30 litrelik bir akvaryum için hangi boyun uygun olacağını sordum. Sağolsunlar hemen telefonla geri dönüş yaptılar. Üretici firmayla görüştüklerini, Medium boyun bile büyük gelebileceğini söylediler... O yüzden en büyüğünden almam söz konusu değil ne yazık ki...

Cex' Alıntı:
Türkiyede birden çok online satış sitelerinde mevcut.

Turtle bank için haklısınız, ama turtle dock'a hiç rastlamadım...

Sipariş veren arkadaş benim için de verirse gerekli ücreti ben havale edebilirim hesabınıza

vural bir seneyi geçti dock eskimiştir bile:smile:

Geri