Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Üç gün yokum, nasıl yem vermeliyim?

tostik

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar cuma saat 22.00da yolcuyum salı saat 08.00de geleceğim .. bu süreç içinde ; cuma sabah zaten yem veriyorum.cuma saat 21.45te cumartesi için yem versem,pazar pzartesi aç kalsalar salı sabah gelince fazladan yem versem olur mu? 3 tane kaplumbağam var 2 tanesi günlük 4 yem 1 tanesi 2- 2.5 yem yiyor.
bir yol gösterebilir misiniz bana?

Cvp: nasıl bir yol izlesem?

Paran varsa yem makineleri alabilirsin

RE: nasıl bir yol izlesem?

Bence Cuma sabahı yarım ölçü, akşamıda tam ölçü verebilirsiniz. Geldiğiniz sabahta bir ölçü ve akşamı yarım ölçü ile besleseniz olur. Sonraki gün normal seyir ile devam edersiniz.

Cvp: Üç gün yokum, nasıl yem vermeliyim?

fırat başka birine teslim etme veya anahtar bırakma durumun yoksa. hayvanları giderken besleyip bir miktar yemi de kum altına eşeleyebilecekleri şekilde gömebilirsin. su belki biraz kirlenebilir ama en azından uğraşıp bir günü daha çıkarırlar. geç çözünme açısından agil biraz daha uygun.

Yemler suyun içinde 10 dakikadan fazla kalmamalı. 2 gün aç kalmaları hayati bir problem değil, zaten kendi dışkılarını da yiyecekler, emre abinin dediği gibi cuma günü yarım porsiyon fazladan verirseniz, geldiğiniz günde devam ederseniz problem olacağını sanmam.

Şimdi aklıma gelen konu lambaların yanma durumu. Filtre ve ısıtıcı zaten sürekli çalıştığı için sorun olmaz. Ancak lambanın yanma süresi için için timer (zamanlayıcı) mevcut mu?

yem konusunu emre abinin dediği gibi yapacağım teşekkürler.Hayır emra abi zamanlayıcı da yok ancak lamba pazartesi sabah açılacak (arkadaşım onu yapabilir) sadece cumartesi pazar açılmayacak akvaryum güneş alan yerde perdeyi açık bırakırsam kuru alanı kullanıyorlar sabah 10dan akşam 18.00 e kadar . tabi uv değil ancak ona yapabileceğim bir şey yok :(

Fırat kuru alan ısısı uygun olsa daha iyi. Hayvan sudan daha soğuk bir ortama çıkacak. Elektrikçilerde uygun fiyata zamanlayıcılar var. Direk onu taksan kimsenin açıp kapamasına gerek olmaz. Hatta sende hiç uğraşmazsın bundan sonra.

bu zamanlayıcı nasıl birşey. benimde aşmam uygun olur galiba. okula git dershaneye git derken bazen vaktim olmuyor. geç donuyorum veya.

cem' Alıntı:
fırat başka birine teslim etme veya anahtar bırakma durumun yoksa. hayvanları giderken besleyip bir miktar yemi de kum altına eşeleyebilecekleri şekilde gömebilirsin. su belki biraz kirlenebilir ama en azından uğraşıp bir günü daha çıkarırlar. geç çözünme açısından agil biraz daha uygun.

Açlığa dayanıklı hayvanlar. Zaten normal günde fazla yiyorlar.Makul ölçüde biraz fazla verebilirsin.Hiçbir sıkıntı olmaz.Adaptasyon veya hastalık durumunda nerdeyse bir ay yem yemediğini unutmayalım.

Zamanlayıcılar gerçekten çok kolaylaştırıyor işimizi. Ben hem mekanik hem dijital kullanıyorum. Çok memnunum.

tüm elektirikçilerde bulabilir miyiz? alıncada kurulumu nasıl olacak

Kurulum yok ayar var. Her elektrikcide yok.yapi marketlerinde de var.

hımm anladım teşekkürler. burada bulamayacagım yani :D yine işimiz internete kaldı :)

Evet yapı marketlerde var. Bazı elektrikçilerde de var. Merkezi bir kaç yere sorulabilir.

Kutuda kullanımı anlatılıyor ve çok kolay. Mekanik olan benim tercih ettiğim. Bunu pirize takıp fişide buna takıyorsunuz. Üzerindeki ayarları yaptıktan sonra taktığınız üniteyi açık konuma getiriyorsunuz. Örneğin lamba. O gereken zamanda açıp gereken zamanda kapatıyor.

Ben geliş gidiş saatlerim esnek olduğu için tüm lambaları ve hava motorlarını zamanlayıcılara bağladım. Sonuçta uvb lambalar daha az yanıyor gibi farklı saat dilimlerini takip etmek kolay değil.

anladım bunu öğrendiğim iyi oldu. işime yarayacaktır en kısa zamanda temin edeceğim :)

Geri