Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uygun ısıda artan iştah

akif61

Bronz 4 Üye
bu siteyi yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. bu süre içinde ısıtıcının ne kadar önemli olduğunu anladım ve hemen temin ettim. ısıtıcı aldıktan sonra kapluşum daha hareketli ve daha da aç oldu. önceden kafası kadar yedirince doyuyordu şimdi hiç doymuyor sizce ne kadar yedirmeliyim? kapluşum 11 cm bu arada yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar:)

Cvp: arkadaşlar bi sorunum var

kaplumbağa hareket etmeye başladı dolayısıyla açıkmaya başlayacak sen normal ver obez olur ölür ve akvaryumda mı besliyorsun.

Cvp: Uygun ısıda artan iştah

Soğuk suda metabolizma yavaşlar. Uygun ısıda metabolizması hızlanmıştır. Normal bir durum. Ancak arkadaşımızın bahsettiği gibi kafa hacmini geçmeyin. Hayvanın boyu bitkisel besinler almasını da gerektirecek büyüklüğe gelmiş. Hangi yemleri ne oranda veriyorsunuz?

Sürüngenlerin vücut ısıları arttıkça metabolizmaları hızlanır ve daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar o yüzden iştah artışı normal. Sürüngenler diğer hayvanlar ve insanlar gibi ısı enerjisi üretemezler. Çevre ısısı, sağlıklı şekilde gelişmeleri ve büyümeleri için beslenme kadar önemlidir. Kafası kadar yem vermeye devam edin daha fazlasına gerek yok.

emre bey siz daha önce bana birkaç tane yem önermiştiniz onlardan birini veriyorum bir de şu aralar karides bulmaya çalışıyorum fakat bulamadım şimdiye kadar. ben trabzonda yaşıyorum. burda kaplumbağa satışı cok fazla ama kaliteli yem yok.

şu an için akvaryumda değil ama en geç haziranda akvaryumda olacak

En kolayı internetten sipariş etmek. Karides için sera raffy I, bitkisel olarak sera vital almanız iyi olur. Kullandığınız yemde ana yem ise bunlarla devam edersiniz. Haftada bir günde aç bırakmanızı öneririm.
Sanırım şu an saklama kabında. Akvaryumu kurunca çok daha rahat edecek.

Geri