Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vahşi Doğada Ağlatan 'Hayvanlık'

turtleyhbbe

Gümüş 4 Üye
Belgeselcilerin doğada çektiği bazı görüntüler hayvanların çoğu insandan bile vicdanlı olabileceğini ortaya koyuyor.

Yaşamını idare ettirmek için canlıları öldürmek zorunda olan hayvan türlerinden biri olan leopar öldürdüğü bir şempanzenin yavrusu olduğunu görünce herkesi şaşkına çevirecek bir şey yapmaya başlıyor.

Görüntülerde bir anne şempazeye saldırıp öldüren leopar, şempazenin vücuduna sıkı sıkıya sarılmış yavrusunu görünce avını yemekten vazgeçip yavruyla ilgilenmeye başlıyor. İzleyiciler acaba yavruyu mu yiyecek derken o doğanın en vahşisi denilen hayvan bile bir anda insafa geliyor ve minik yavruya resmen annelik yapmaya başlıyor.

Minik şempazeyi bir ağacın tepesine çıkaran Leopar, burada da sanki yaptığından pişman olmuş şekilde davranıyor ve ona anne şefkati göstermeye çalışıyor.

Bu haberi ve videosunu burdan bulabilirsiniz: http://www.haberler.com/vahsi-dogada-aglatan-hayvanlik-3710669-haberi/

Cvp: Vahşi Doğada Ağlatan 'Hayvanlık'

Ben bu videoyu çok önceden izlemiştim. Gerçekten etkileyici ve ibret alınması gereken bir durum.

Uzun zamandır görüyorum bu haberi.
Leoparın yaptığı beni çok duygulandırdı. Ancak ne yazık ki şempanzeyi beslemeyi düşünememiş ve şempanze ölmüş...
Yine de leoparın yaptığı onlarında merhamet duyguları olduğunu gösteriyor.
Yaşamak için öldürmek zorundalar...

evet nasıl olsa bu besin zinciri

Geri