Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Veterinerlik Okumaya Karar Verdim...

Cvp: Veterinerlik Okumaya Karar Verdim...

Evet Cem, daha net ve doğru bilgilerle donatılınca hep bir ağızdan uygun çözümler üretiliyor. Özellikle sabit konuları iyi toparladık. Onlarda büyük fayda oluyor. Eskiden destan yazıyorduk. Gerçi halen link gönderdiğimiz kişilerin kılavuzu okuduklarından emin olamıyorum.

Abi aynen okadar yazmissin gidiyorum atiyorum linki ayni soruyu soruyor soruyu sorucagin zamana usenmeyip okusan ya

Umarım o durumda düzelecek Ali Sarp

Ya hem calisip hem de burada bilgilendirme yapmak ne zor biseydir donup donup soruluyor bazi seyler...
Ben kendi adima asla ayrilmanizi istemem
Var oldugunuzu bilmek bile guvende hissettiriyor
Cok siradisi sekilde derin bilgileriniz var hayret ediyorum
Hobiyi boyle bilgiyle suslemek ancak alkislanir..

Emre son zamanlardaki yogunlugunu farkettim senin; kesin birsey var boyle girmedigine gore dedim icimden valla :)
Aman lutfen bi yerlere gitmeyin hep burada gorelim sizi :(

Merak etme Semiha buralardayız, bu hayvanların ömrü kadar benim sürekliliğim artarak azalarak devam eder sanırım. Hem çalışıp, hem sosyal hayatı devam ettirip, hem forumla ilgilenmek tabiki kolay olmuyor. Ama bir iz bırakıyorsak, bizden sonrakilere faydalı bilgiler bıraktıysak ne mutlu. Tabi beklenti zamanla bunlarında gelişip daha iyi noktalara gelmesi.

Bahsettiğin bilgi birikiminin oluşmasına sebep önce merak ve bunu gidermek için en güvenilir kaynaklardan faydalanma, sonra tecrube yani uzun süre sıkılmadan gözlem yapmak yaşanan olayları eksiksiz takip etmek, tabiki imkanda önemli.

Sevinirim gercekten hic bir yere gitmeyin..
Forumun eski konularina bakiyorum orda bile anlasiliyor sizin yoklugunuz
Eskilerde boyle sak diye gelen dogru cevap sistemi yokmus ; sitenin evrim gecirmesini saglamissiniz valla helal olsun...
Dusunuyorum da sosyal hayat diye bisey kalmaz
Yaninizdakiler size kiziyor mu acaba elinizde telefonla ugrasirken birak su telefonu da iki sohbet edelim diyorlar mi:D

Bazen sitem oluyor bu sebeple o tip zamanlarda acil olanlara yoğunlaşıyorum. İnsanlar birçok sosyal paylaşım sitelerinde geziyor. Ben kullanmıyor gibiyim. Onlar bunlarla uğraşırken ben burada yazıyorum. Genelde cevap basit sanal platformlarda asosyallik yapacağıma faydalı bir şeyin peşindeyim diyorum.
Benim arkadaşlarım zaten işimdende yakınır. Bir süre görüşemediğim arkadaşlarla bir akşam çıktığımızda işle ilgili o kadar telefon geldiki saatler sonra arkadaşlar hiç gelmeseydin kaç saattir beş dakika konuşabildik dediler :)
Sadece uyurken dinlenenler varya onlardanım ben. İşteki arkadaşlar pil reklamındaki gibi bir gün tık diye duracaksın diyor.

Bir fark koymuşsak ortaya, varlığımız ve fikirlerimiz fayda sağlıyorsa ne mutlu bize.

semiha bir yere gittiğimiz yok ama tüm olasılıklar değerlendirilmeli. benim sosyal hayatta felaket arkadaşlarla takılsam da gözüm bilgisayarda. laptopu telefon gibi yanımda taşıyorum. bütün arkadaşların internetine bağlanıyorum. o yoksa telden de giriyorum. foruma giricem diye kaplumbağalardan fazla parayı telefon ile notebook'a gömdüm.

bana da emreye söylediklerini söylüyorlar. o kadar hayvan içinde bula bula kaplumbağayı mı buldun diyende var. ben bulmadım aslında zorunda bırakıldım. kıyamadım devam ettirdim. şimdiye kadar baktığım hiçbir hayvanı istediğim için almadım. bakımını üstlendim. böyle gidiyoruz. bunlarda ömrümüzü tamamlatır bize. :smile:

Gercekten sosyal paylasim sitelerinde bos bos gezmektense burada faydali olmak cok mantikli
Zaten cok da zevkli oluyor boyle bir sitede gezmek.
Tableti bilgisayari acinca ilk actigim site burasi
Emekleriniz fazlasiyla karsiligini buluyor sevgili modlarimiz;)

Bu site bagimlilik yapiyor arkadaslar net bilgi :)
Ben zaten facebook kullanmiyodum ama twitterdan vazgecemiyorum

Aynen oyle ysni hayvanlar alemiyle ilgili cok guclu bilgiler var ee uyeler hayvan sevince illa ki baska hayvanlar da beslemis oluyorlar bu da bilgi paylasiminda super bi katki oluyor...

Ben hayvanlara veteriner hekimle rutin kontrol ve parazit tedaisi dahi yaptırdım. Arkadaşlar abarttın diyordu :) Benden iyi yaşıyorlar gerçekten.

Geri