Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

vitamin önerisi

ömer y.

Bronz 2 Üye
arkadaşlar ben vitamin alıcam. hangi vitminden alabilirim nasıl, ne zaman kullanıcam yardımcı olursanız sevinirim.

Cvp: vitamin önerisi

Ben serra marka vitamin öneririm ama serra biraz pahalı biyo tortvit de işini görür. Haftada bir kere yemlerine iyice emdirip verebilirsin.

devit 3 olurmu peki devit 3 alırsak nasıl kullanılıyor?ve ne zaman kullanılıyor ?

O kabukların sertleşmesi için kullanılıyor daha çok. Devit-3 üde kullandığınız vitamin gibi haftada bir yemlerine emdirip verin.

yani bir sorun olmaz devit 3 alıp yemine damlatıp haftada bir kere vermek dimi.devit 3 sağık açısından iyi mi?

Hayır bir sorun olmaz. Zaten insanlar için kullanılan birçok ilaç-vitamin benzeri şeyler kapluşlar için de kullanılıyor. Devit-3'ü forumdaki üyelerinde %90'ı kullanıyordur sanırım :)

Bir yanlış anlaşılma var burada.
Devit-3 BİR MULTİVİTAMİN değildir!

Sadece D vitamini için kullanılabilecek bir vitamindir ve vucutta depolanabildiği için FAZLASI ZARARLIDIR!

Siz mutlaka vitamin niyetine bir multivitamin almalısınız.Eğer ki kaplumbağanız güneş ışığı görmüyor, uvb lambanız yoksa o zaman deviti kulanmalısınız ki bunun yanında diğer vitaminde kullanılmalıdır.

JBL ve sera vitaminlerin bileşenleri en tatmin edici olanlarıdır.

Normal şartlarda kapluş vitaminleri yeterli oluyor, sadece minik kapluşlarda hastalık durumlarında yemesinde sorun oluyorsa ekstra devit3 ve kalsiyum desteği gerekebiliyor, o yüzden öncelikle kapluş vitamini almanızı öneririm ben de.

Arkadaşa Devit-3'ün kabuk şertleştirmek amacıyla kullanıldığını belirttim. Haftada bir kullanılması gerektiğini söyledim. Multivitamin demedim. Vitamin olarak da sera ve biyo tortvit önerdim :) Arkadaş yanlış anlamadı umarım :)

Devit-3 üde kullandığınız multivitamin gibi haftada bir kere verebilirsiniz dedim. Arkadaş yanlış mı anladı acaba? Ben gerekli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum. UV lamba yok çünkü.

Yeşim sen doğru anlattın :)
Ömer Bey'in sorusu sanki sadece devit kullanırsam olur mu gibi.
Yanlış anlaşılma olmaması için düzeltmek istedim :)

evet ben sizi doğru anladım evde uvb lamba yok o yüzden sizden devit 3 olurmu dedim yani ben yanlış anlamadım sorun yok :)

Ayrıca JBL multivitamin alırken dikkat edin. İki tip var. Ön yüz sağ üst köşede kahverengi fon üzerinde terra yazanlar kara kaplumbağaları için, aynı yerde mavi fon üzerinde aqua yazanlar su kaplumbağaları için.

Geri