Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vitamin zorunlu mu

memolik12

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar kapluşlara vitamin zorunlumu?zorunluysa bne deep fix markalı bir vitamin alıcam sorun olur mu?

Cvp: Vitamin zorunlu mu

Evet vitamin zorunlu. Sera Reptilin veya JBL Turtle Sun dışındaki markalar çöpten farksızdır.

teşekkürler bu vitamini nası kullanıyoruz ?

Haftada bir yemlerine damlatarak kullanabilirsiniz.

Bence vitamine gerek olmadığını düşünüyorum daha çok zararlıdır veteriner arkadaşım söylemişti

Tam net bi bilgi verirseniz sevinirim ona göre alıcam:D

Tam net bilgi KESİNLİKLE vitamin kullanilmasi gereklidir.

Atakan beyin verdigi bilgi tamamiyle yanlistir.

Ulkemizde fakultelerde secim olmadikca surungen dersleri gorulmemektedir. Veterinerler bu sebeple kaplumbagalardan anlamaz.
Ben deneyime bakarim. Vitamin vermezseniz kaplumbaganiz rasitizm, deri ve kabuk bozuluklarina yakalanir. Kaplumbaganiza vitamin vermelisiniz.
Fakat Sera Reptilin ve Jbl Turtle Sun vitaminleri disinda kullanmayiniz. Onlar zararlidir.

Birde bakim malesef sadece 'dusunmekle' olmuyor. Sitenin yoneticisi Arzu kimya okuyor. Bir vitaminin zararli olup olmayacagini veterinerlerden cok daha iyi anliyor. Bahsettigim urunlerin icinde hicbir zararli madde olmadigini kendiside test etti ve onayladi.

Çok teşekkür ederim.ben jbl almayı düşünüyorum.

JBL turtle sun piyasada bulabileceginiz en kaliteli vitamin. Fazla yerde bulunmuyor tek sorun bu :)

JBL vitamin alırken bir konuya da dikkat edin. İki çeşidi var. Terra kara kaplumbağaları için, Aqua su kaplumbağaları için üretilmiş ürünler. Biz sağ üst köşede aqua yazanı almalıyız. Alırken bunları atlamayın diye belirtmek istedim.

Onun yerine sera alsam(tabi bulamazsam)bi sorun olmaz dimi?

Geri