Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vitaminlerin Programı

TheNRK

Platin 3 Üye
Arkadaşlar kaplumbağamın yemlerinin tamamı resimde gördüklerinizmailto:/1zqv5fr.jpg vitaminlerim ise kaplumbağa vitamini dandik olduğu için almadım ama eczaneden sitede tavsiye edilen şu vitaminleri aldım.mailto:/dmuych.jpg
size sorum şu olacakdı beslenme programında vitaminlerin hepsini bir haftaya sığdırmalımıyım yoksa hepsini haftada birkezmi kullanmalımıyım

Cvp: Vitaminlerin Programı

Eğer uvb lambanız varsa devit 3 ü kullanmanıza gerek yok. Eğer yoksa haftada bir kere oral yoldan kullanmanız yeterli ve biran önce uvb lamba temin etmelisiniz. Yemlere gelecek olursak sera mineral, jbl calcil gibi vitamin ve mineral değeri yüksek olan yemlerden alabilirsiniz. Bunlarıda haftada bir kere ek yem olarak kullanırsınız. Diğer vitaminlerin içeriklerini pek bilmiyorum ama size sera reptilini önerebilirim onuda haftada bir kullanmanız yeterli olacaktır. Kalsiyum takviyesi için mürekkep balığı kemiği alıp iki haftada bir ( kabuk değişimi sırasında haftada bir kere) yemlerinin üzerine serperek kullanabilirsiniz. Bunun dışında ayda bir kere sularına maden suyu eklemenizde fayda var. İyi forumlar.

Geri