Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Walnuss ve Creta :)) Kapluslarim

Reinhard

Bronz 4 Üye
2 tne dünyalar tatlisi musk kaplumbagam :)

mailto:/351a9fm.jpg
mailto:/2i0xd1l.jpg
mailto:/vignbo.jpg
mailto:/2gu04t4.jpg

Ilk resim de selam vermis bide :) cok guzeller,
Herkesin farkli bir cins arayipta bulamadigi bugunlerde cok hos oldu resimler :)
Razorback musk denilen cins mi?

Saglikli omurler..

Cvp: RE: Walnuss ve Creta :)) Kapluslarim

olivia-peter' Alıntı:
Herkesin farkli bir cins arayipta bulamadigi bugunlerde cok hos oldu resimler :)

Saglikli omurler..

Sternotherus odoratus tam olarak cinsi :) evet benim icinde bir ilk evltlarim gibi oldular simdiden :) baya pahliya mal oldu benim icinde maalesef ama herseyine deger :)

Bu kaplumbağaların avantajı balıklara ve bitkilere zarar vermiyor olmaları. Razorback türleri öyle. Bunlarda musk türü olarak farklı değildir sanırım. Ama dipte gezen türlerden kaçmak gerek. Dipte çok gezdikleri için alanları daralmasın.

Bu arada çok sevimliler. Kabuklarının bu kubbeli biçimi hoşuma gidiyor :) sağlıklı ömürleri olsun.

Reinhard' Alıntı:
olivia-peter' Alıntı:

Saglikli omurler..

Sternotherus odoratus tam olarak cinsi :) evet benim icinde bir ilk evltlarim gibi oldular simdiden :) baya pahliya mal oldu benim icinde maalesef ama herseyine deger :)

Latince ismi dışında common musk turtle olarak geçiyor.

Cvp: Walnuss ve Creta :)) Kapluslarim

Reinhard' Alıntı:
2 tne dünyalar tatlisi musk kaplumbagam :)

mailto:/351a9fm.jpg
mailto:/2i0xd1l.jpg
mailto:/vignbo.jpg
mailto:/2gu04t4.jpg

bunlardan ben bulamazmıyım :D banada lazım bu türlerden bulamıyorum :(

tatlı sıpalar, iyiki bizimkilerin kafası bu kadar büyük değil yoksa zor yem dayanırdı. kabuklarda spor araba kaportası gibi aerodinamik özelliğe sahip. :smile:

burak malesef yurtdışında satılıyor.

cem' Alıntı:
tatlı sıpalar, iyiki bizimkilerin kafası bu kadar büyük değil yoksa zor yem dayanırdı. kabuklarda spor araba kaportası gibi aerodinamik özelliğe sahip. :smile:

peki türkiyede farklı kapluş nasıl temin edebilirim yardımcı olun lütfen.

cem' Alıntı:

Gercektende cok yiyorlar kan kurduyla besliyorum kafa büyüklüklerinin 3 kati kadar yemekle kalmiyor dipte hla yem ariyorlar :) fakat sudan ciktiklarini cok görmedim blik gibi bir tür :) kabuklari yuvarlak olucak büyüyünce sanirim :) evet maalesef Türkiye de bu türlerden yok ben hep res ve türevi gödrdüm.

kabuk yapılarına bakarak söyleyebileceğim reslere göre kabuk içi hava keseleri daha büyük. bu da fazla su altında kalabilmelerine olanak sağlıyor. bu hayvanlar sürekli kuru alana çıkmıyor nadiren çıkarlar. hatta altına girebileceği mağara yuva tarzı bir şey bulup suya koyarsan iyi olur.dip köşeleri seviyorlar. sen genede kafa hacmini aşma bu şekilde bile aynı ayardaki resten fazla yiyeceklerdir.

Reinhard' Alıntı:
cem' Alıntı:

Gercektende cok yiyorlar kan kurduyla besliyorum kafa büyüklüklerinin 3 kati kadar yemekle kalmiyor dipte hla yem ariyorlar :) fakat sudan ciktiklarini cok görmedim blik gibi bir tür :) kabuklari yuvarlak olucak büyüyünce sanirim :) evet maalesef Türkiye de bu türlerden yok ben hep res ve türevi gödrdüm.

peki rica etsem nerden temin ettiniz öğrenebilirmiyim? bende sahiplenmek istiyorum bu tarz türlerden nasıl alabilirim acaba?

@cem evet magara tarzi bisey alicam aklimda ama öncelikle bitki sorununu cözmek istiyorum maalesef kopariyorlar bitkileri kökünden ne yapsam diye düsünüyorum tavsiyeniz var mi?

@barcelona41 Türkiyede dedigim gibi sadece Res ve Cizgili gördüm(izmirde yasiyorum) ama belki kemeraltinda degisik türler olabilir. Birde büyük petshoplarla irtibata gecmenizi tavisye ederim, belki kontaklari araciligiyla size istediginiz türü getirtebilirler. Onun haricinde maalesef bir bilgim yok.

biraz önce bir amerikan sitesine baktım orada da muzdaripler bu konuda. bitkileri haşat ediyorlarmış. hatta bir kaç tanesi ormana gidip harıl harıl kurt ve solucan aradıklarını söylemiş. geneli stick yemden ziyade canlı ve kurutulmuş yemle beslediğini anlatmış. kökten sökülenleri çıkarıp çubuk siliconla kuruduktan sonra yapıştırabilirsin çabuk sertleşir. az kullanıldığı için salınımı fazla olmaz. yinede sökmeye devam edecekler. ben reslerde de uğraşıyorum şimdilik ortam sakin. daha çok yapraklara meyil etmişler. hayvanlara marul at o ihtiyaçla mı yoksa yuva yapma derdiyle mi yolduklarını anlarsın.

cem' Alıntı:
biraz önce bir amerikan sitesine baktım orada da muzdaripler bu konuda. bitkileri haşat ediyorlarmış. hatta bir kaç tanesi ormana gidip harıl harıl kurt ve solucan aradıklarını söylemiş. geneli stick yemden ziyade canlı ve kurutulmuş yemle beslediğini anlatmış. kökten sökülenleri çıkarıp çubuk siliconla kuruduktan sonra yapıştırabilirsin çabuk sertleşir. az kullanıldığı için salınımı fazla olmaz. yinede sökmeye devam edecekler. ben reslerde de uğraşıyorum şimdilik ortam sakin. daha çok yapraklara meyil etmişler. hayvanlara marul at o ihtiyaçla mı yoksa yuva yapma derdiyle mi yolduklarını anlarsın.
Eger imitasyon plastik bitki bulursam alicam baska türlü bas edilmeyecekler cünkü :) Istahlarinda hicbir problem yok ne verirsem yiyorlar :) gelip elimden kapiyorlar yemlerini. Burda kutu icinde dondurulmus canli yem satiyorlar, hatta ceset yiyen kurtlardan, cekirgelere kadr gittigim petshopta hersey vardi. Ama bakamiyorum bile maalesef :ashamed0006:

Evet bu türün kabuğu büyüdükçe daha pürüssüz ve yuvarlak hatlara dönecek. Ama kabuğun yüksek yapısı gene devam edecek.

Yem olarak kurutulmuş balık parçalarıda atabilirsin.

Gözlerinin etrafındaki çizgiler ve renkleri nedeniyle ninjaya benzettim ben :) çok şirinler maşallah uzun ve sağlıklı ömürler dilerim.

Cvp: RE: Walnuss ve Creta :)) Kapluslarim

Kapluştron' Alıntı:
Gözlerinin etrafındaki çizgiler ve renkleri nedeniyle ninjaya benzettim ben :) çok şirinler maşallah uzun ve sağlıklı ömürler dilerim.
Siz soyledikten sonra dikkat ettim evet ninja kaplumbagalar gibi :)

Geri