Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yavru kırmızı yanaklı nasıl beslemeliyim /azıcık acil/

yigitcnke

Yeni Üye
2 aylık bi yavru alacagım 3.0 uvb+a lambam var ilerde 5.0 a çevirecegim. Beslenmesi nasıl olmalı forumdakilerden yararlanarak reptomin+ raffy p+ raffy ı sipariş geçtim repto ve p'yi ana ı'yı ek olarak kullanıcam ama reptominin bebekler icin olani falan varmış onu mu kullanmam lazım. Günlük vermem gereken sayı olarak miktar nedir internette hiç net bi cevap bulamadım kafa boyutu kadar diyor ama raffy ı yı 2 3 günde bir kullanırken ana yemi standart mı atıcagım ,günde kac kafa boyutu yem vericeğim. Akvaryumumda iç dış filtre ve ısıtıcı var. Extradan unuttugum bişey varmı. ürünler gelmeden en azından yemlerle ilgili bilgi verebilir misiniz ona göre iade edicegim.

ama lütfen biri cevaplasın reptominin normalini gammarusla birlikte kullansam bebeklere bişey olur mu

Diğer konularda yazdım. Sorun değil yemleri kırıp ufak parça olarak verin yemesi kolay olur.

8 cm kabuk boyuna kadar sabah akşam günde 2 öğün sonrasında tek öğüne düşeriz.

Reptominin ömrü uzunsa bu şimdilik dursun. Sabahları raffy P akşamları gammarus verin. 1 RaffyP stick 2 gammarusa denktir. Ona göre ayarlayın.

Uv ampule şu aşamada ihtiyaç yok. 8 cm kabuk boyuna doğru kullanırız. Yalnız elinizde 3.0 var ise 6 cm kabuk boyu sonrası kullanabilirsiniz. Yetişkinlerde kabuk kalınlaştığı için işlemez. Bunu kuru alana en çok çıktığı saatte 1 saat yakmak yeterli.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük akvaryum alırsanız o kadar uzun süre gider. Neyse akvaryum varmış.

Isıtma lambası alacaksınız. Bu 12 saat yanacak. Hayvan istediğinde çıkıp inecek.

Bu konuda bilgi verdim.

reptomini ne zaman veriyim hocam raffy bittikten sonra mı
bide iki öğün dediğiniz günde iki kafa boyutu mu tane mi ne kadar. elimdeki uv lambasının baya kuvvetli bi ısıtma gücü de var kendi üzerimde deneyimledim 30 derecenin üstüne cıkartıyor o ortamı yinede illa gerekli diyorsanız alırım özür dilerim boş sorular soruyorum biraz
Diğer konularda yazdım. Sorun değil yemleri kırıp ufak parça olarak verin yemesi kolay olur.

8 cm kabuk boyuna kadar sabah akşam günde 2 öğün sonrasında tek öğüne düşeriz.

Reptominin ömrü uzunsa bu şimdilik dursun. Sabahları raffy P akşamları gammarus verin. 1 RaffyP stick 2 gammarusa denktir. Ona göre ayarlayın.

Uv ampule şu aşamada ihtiyaç yok. 8 cm kabuk boyuna doğru kullanırız. Yalnız elinizde 3.0 var ise 6 cm kabuk boyu sonrası kullanabilirsiniz. Yetişkinlerde kabuk kalınlaştığı için işlemez. Bunu kuru alana en çok çıktığı saatte 1 saat yakmak yeterli.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük akvaryum alırsanız o kadar uzun süre gider. Neyse akvaryum varmış.

Isıtma lambası alacaksınız. Bu 12 saat yanacak. Hayvan istediğinde çıkıp inecek.

Bu konuda bilgi verdim.

ısıtma lambasını kullanmamamı istemenizin sebebini anladım teşekkür ederim ama yem miktarı konusunda hala tereddütteyim

Isıtıcı lamba gerekli. Bu hayvanı ısıtma yanında kabuğu kurutup biyolojik oluşumların üremesini önler. Plakaların gerilip atılmasını sağlar.

Isıtıcı lamba gerekli. Bu hayvanı ısıtma yanında kabuğu kurutup biyolojik oluşumların üremesini önler. Plakaların gerilip atılmasını sağlar.
yok zaten ısıtıcı özellikli bi uv b a lambam vardı ama ömrü bitiyormus arkadas baska bi forumda bilgilendirmesini yapmıs bu lambada 30 32 derecelere cıkarıyo

Isıtıcı lamba gerekli. Bu hayvanı ısıtma yanında kabuğu kurutup biyolojik oluşumların üremesini önler. Plakaların gerilip atılma
bişey soracagım ya müsaitseniz bu reptominin çeşitleri varya stick yada baby diye ben stick olanı kullansam sakıncası olur mu sizce moderator reiste şimdilik dursun dedi kac aydan sonra veriyim

Reptomin baby ufaktır hayvanın yiyeceği ölçüde. Reptomin ise kan kurdu şeklinde büyüktür. Hayvanın yiyebilmesi için çenesinin belli oranda güçlü olması gerekir. Dolayısıyla 7 cm kabuk boyu sonrası reptomine geçilebilir.

Yaş değil kabuk boyunu baz alıyoruz.

Geri