Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Alırken Dikkat

Zencefil

Bordo Bereli
Kaplumbağalarımızın sağlıklı gelişimleri için farklı içeriklere, farklı besin değerlerine sahip yemler kullanılması gerektiğini her seferinde vurguluyoruz.Ancak daha önce bir çoğumuzun göz ardı ettiği bir konu var: Son kullanım tarihi.

Kapalı kutularda ki yemlerin ya iç jelatininde ya altında ya da üst kapağında mutlaka son kullanım tarihi belirtiliyor.

Yem alırken öncelikli olarak bu tarihe bakmalıyız.Tarihi geçmiş ya da bitimine az kalmış yemler tercih etmemeliyiz.
Örneğin tek kaplumbağa besleyen birisi son kullanım tarihine 1 ay kalmış bir ek yem alırsa bunu bitirmesi maalesef imkansız.Bu durumda yemi kullanmaya devam edecek kişi sayısının az olduğunu düşünmüyorum.
Onun için kullanım tarihlerine dikkat!

Bir başka konu ise açık olarak satılan poşetlenmiş yemler.
Bunların markası ne? İçeriği ne? Kullanım tarihi ne? Ne şartlarda neye göre poşetlendi?
Eğer bu sorulara kesin cevaplar alamıyorsanız açıktan yem almayın.

Güvendiğiniz bir akvaryumcudan kovadan kendi isteğinizle poşetlettiğiniz yemlerden başka açık yem tercih etmeyin.

Kendi besinlerimizde nasıl bu hassasiyeti ihmal etmiyorsak evlerde ki arkadaşlarımız içinde ihmal etmeyelim.

Sağlıklı kapluşlar :)

Cvp: Yem Alırken Dikkat

Marin fish turtle sticks red food adlı yem hakkında herhangı bır bılgısı olan var mı ? Mecburi olarak aldıgım bır yem ve daha evvel forumlarda ısmıne rastlamadıgım ıcın iyi midir kötü müdür merak edıyorum .Haftaya cocuklarım alıstıkları tatlara dönecekler ama 1 hafta kadar bu yemle ıdare etmek zorundalar

mailto:/forum/Konu-ahm-marin-fish-kaplumbaga-yemi.html buyurun burada incelemesi mevcut bu markanın.

Merhaba,

Ablamın aldığı JBL Agil yemin son kullanma tarihi Aralık 2013 olarak gözüküyor. 250 ml olan yemi 2 ayda bitiririm diye düşünüyorum. Ancak jelatini kapalı, ambalajı da epey yeni gözüküyor. 2 ay kalmış olması besin değerleri yada başka bir konuda olumsuzluk teşkil eder mi? Tabiki de son kullanma tarihine yaklaşmış ürünleri tercih etmememiz gerektiği husunda aynı fikirdeyim; ancak alınmış ve daha 2 aydan biraz daha uzun bir süre kullanım zamanı olan ürünü kaplumbağalara vermek konusunda ne düşünüyorsunuz?

Saygılarımla,

Sorun olmaz. Tarihler emniyet sınırı güvenli olarak göz önüne alınır ve verilir. Genede tarih geçmesin kafi.

Biz yada en azindan ben kullanmiyorum jbl sera tetra ve tropical disina cikmamak gerek aslinda

muratcan o marin yem o yem yaramaz. alacağın markalar başta sera olmak üzere, jbl, tetra (gammarus ve reptomin yemleri var sadece) ve tropicalin yemleri. bunların dışına çıkma. ama bunlarda da alacaklarını önceden sor bazı yemleri sadece yetişkin olan hayvanlar yiyebiliyor.

ben sanyu yem kullanıyorum ama kapluşum sevmedi sanıyrım ne yapsam yemini yediremiyorum sizce hangi yemi kullanmalıyım

Zaten kalitesiz marka hayvanin kabuk boyu ne kadar ?

Gerekli sartlar saglandi mi ?, bu konuyu mutlaka okumalisiniz
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Sera raffy P ve raffy I ile başla. Hayvanın kabuk boyu kaç cm ?

Sanyu en kalitesiz yemdir. Özellikle sert olması sebebiyle yavrulara verilecek yem değildir. Diğer yemleri aldığında bunu çöpe at.

Geri