Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem alışverişi için tavsiyeleriniz?

olivia-peter

Bordo Bereli
Merhabalar;

8cm olan kapluşlar için yeni yemler almam gerekiyor artık, hafta sonu İstanbul seyahatim olacak firsat varken yemleride alırım.

Ana yem olarak raffy p ve tetra reptomin yeteri kadar mevcut.

Ek yem ve mineral olarak ya da bunlarla beraber beslenme için neler almalıyım?

Gammarus ihtiyacımız var raffy I dusunuyorum, Bozulmadan bitirebilmemiz icin 8cm 2 kaplus icin hangi õlculerde almayim?

Deep fix vitamin var elimde raffy p kirmizi yemlerine haftada bir damlatiyrum kullanmis oluyorum. Yerini dolduracak ne almalıyim?

Karışık yazdım galiba ama anlarsınız iste buyuduler artik ne almam gerekiyorsa yazarsanız sevinirim.

Sanırım artık bir gun aç kalmalarida gerekiyor bugunun gelmesini hic istemiyordum :(

Cvp: Yem alışverişi için tavsiyeleriniz?

eğer 2015 haziran ve ileri tarihli sera royal bulursan al. içinde karides ve balık var. bulamazsan raffy I alırsın 250'lik kutuda gramajı ne ise artık. 35 grammış. raffy mineral yem, agil (yalnız agilde ileri tarih var mı piyasada bilmiyorum. mayıs 2014'ten öncesini alma. sera vital alınacak. istersen ufak boy tortilde alabilirsin. mineral yeme vitamin damlatmana gerek yok. zaten kendisi vitamin. arada marul, kıvırcığın orta göbekteki körpelerinden ver.

Mineral yemde kalsiyum ve vitamin mevcut. Bunu haftada bir kez verince hayvana vitamin takviyesi yapma, mürekkep balığı kemiğide verme. Fazlasıda zarar. Cem in bahsettiği yemler ideal. Bana sorarsan tortile gerek yok. İleri tarihli bulursan jbl calcil yemde alırsın. Mineral olanla haftaları dönüşümlü verirsin.
Buradaki 8 cm kaplumbağa beslenmesini uygulamanı öneririm. Haftada bir gün aç bırakmak gerekir.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Tesekkurler

O konuyu inceledim zaten simdiye kadarda oradaki oranlara gore besliyordum ve yine ona gore devam ederim. Yemleri bilemedim sadece hangisi ne icin diye bu iyi oldu ;)

Alisveris sonrasi yemlerimiz;

Sera raffy p
Sera raffy I
Sera vital
Sera mineral
Tetra reptomin
Jbl calcil

Bu yemler uzerinden beslenme programi yapabilirmiyiz?

Kapluslar 2 adet res 8 cm, birgun ac birakmayada baslamamiz lazim, simdiye kadar ayda bir kivircik yada salatalik veriyordum gayet guzel yiyorlar, 23 w uv lambamizida kullanmaya baslayacagiz artik,.

Sera raffy p
Sera vital
Sera raffy I
aç gün marul yeşillik verilebilir
Sera mineral veya Jbl calcil bir hafta biri bir hafta biri
Sera raffy p ve raffy I karışımı olabilir
Tetra reptomin

Cem in verdiği program çok uygun. Afiyetle yesinler :)

Tesekkur ederim ikinizede :) sanki beraber program yapmıs gibisiniz :) :) :) :)

Buarada bu aksam yemleme esnasinda saldiriya ugradim, bir cok kere oldugu gibi yine parmagimi kapti Peter fakat bu kez farkli olarak birakmadi sudan cikardim kuyruguna ayaklarina dokundum kabugundan tuttum birakmiyor evdekilerden yardim istedim artik birde diger elimle yem alip yaklastirdim ozaman birakti ciddi anlamda ilkkez bukadar zorlandim. Simdilik acisi dayanilabilir durumda oldugu icin sabirla herseyi denedim ama ilerde boyle birsey olursa cok zor, sizin gibi at - kaç yapmaya baslasam iyi olur sanirim :)

azimli bebe, illa yemek yiyeceğim ama ne yediğim farketmez diyor. ilerde maniküre para vermezsin. :smile:

bizde at kaç yok. her yem verdiğimde en az ikisi ısırıyor. genelde işaret parmağım ve elimi yumruk yapmayı unutursam ki akıllanmadım unutuyorum sürekli yüzük parmağıma arkadan dalıyorlar. :smile:

Artık bu konuları net olarak belirlediğimiz için aynı sonuç çıkıyor :)
Bakım kılavuzu ve ömürlük beslenme sabit konularıda herkes için çok faydalı oldu bence. Uygun şartlarda yaşamaya devam etmiş ve bakılmış her sağlıklı normal durumdaki slider kaplumbağa türü için geçerli.
Afiyetle yesinler :)

Ben büyük akvaryumdakilere atıp kaçıyorum. Ancak uzunca balık yada salatalık parçasında ucundan ısırtıyorum. Yem uzatmayı iyi akıl etmişin, kokusu seni kurtarmış.

Geri