Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem/Beslenme sorunları..

mrsjordison

Bronz 5 Üye
Tekrar merhaba herkese, ya arkadaşlar şu beslenmeyi  yapabiliyor musunuz yani yetiştire biliyor musunuz ben yapamıyorum. yedi yaşa yaklaşmış 20cm kabuk boyunda kaplumbağam lütfen büyük kaplumbağa sahipleri neler yapıyorsunuz nasıl yetişiyor anlatır mısınız. Ben öğrenci ve çalışanım tek ben bakıyorum yardım etmiyorlar, serra raffy p 250ml alıyorum bir ay yetmiyor gammarus kuru karideste alıyorum, internetten alışveriş yapamıyorum orası da şu aralar pahalı geliyor, anca tanıdık petshoptan 26 tl gibi bi fiyata alıyorum, ailemse yeme okadar para mı verilir diyip ucuz yemler le evi dolduruyorlar, yani bu yaşınaca ben baktım bakacağım da ama bi fikir verin siz nasıl yapıyorsunuz? , birde o petshop cu bana bir yem gösterdi sera marka üstünde balık resimleri vardı bu daha uygun dedi raffyp bunun boyanmışı içerik leri aynı dedi o daha büyük boy ve 15tl gibi bi fiyatı vardı onu mu alsam sıkıştığım da ne yapsam.. çok mutlu olurum eğer yazarsanız, teşekkürler.

Hayvan büyük 1000'lik büyük kutu alman daha hesaplı ve karlı olur.

Kullanacağın yemler sera raffy p, sera mineral mineral yerine tropical biorept'te alabilirsin. Yada doğrudan sera carnivor al. Raffy p ve mineral yem karışımıdır.

Tetra reptomin alacaksın. Jbl agil ve gammarus hayvan için küçük kaldığı için ya sera royal yada jbl energil al.

Biorept 250'lik kutudan az büyüktür. Diğer dediklerimi 1000'lik kutu al. Mineral alırsan 250'lik al haftada bir vereceksin. Kutu olarak söylüyorum yoksa bazıları gramajda düşüktür.

Teleskop akvaryum hesaplıdır. Juenpetmarkette çeşit çoktur. İkiside güvenilir firmalar. Yalnız teleskopta seçim yaptıktan sonra telden arayıp onaylat. Bazen depoda kalmamış oluyor. Sipariş veriyorlar bekliyorsun. Herkese önerdiğimden beri yoğun alım oluyor kalmıyor ürün.

Teleskopta 50 tl üstü; juende 150 tl üstü alımda kargo ücretsiz. Dışarıdan aldıklarına göre fiyatları daha ucuz oluyor. Skt ileri oluyor. Bayat olma riski yok. Yine de açıklama kutucuğunda ileri tarihli olsun diye yazabilirsin.

Hayvana günde tek öğün kafa hacmi kadar yem vereceksin haftada bir gün aç gün olacak. O gün marul yada kıvırcığın orta körpe yapraklarından verebilirsin. Haftada bir yumurta haşlayıp beyazından verebilirsin. Yalnız bu akvaryumu batırır onu da söyleyim.

Cvp: Yem/Beslenme sorunları..

Cem bey peki o petshopcunun bana dedigi yem de olurmu, internetten alamam şuan, baya sıkıntıdayim ben sabahları biraz veriyorum birde aksam yoksa cidden çıldırıyor yillardir böyle bi sorun yasamadik sanırım 1lt liklerden bahsediyorsaniz onlarda internette 90 felandi sanırım, benim sıkıntım küçük ve pahalı yemler yani bilmiyorum ne yapacağım ailemde biraz degisik bu konularda o kadar para verilmez diyip dolduruyorlar ucuz yemi

Litrelikler evet 50-60 tl civarlarında. Piyasada yerine göre 80-100 tl arası satılıyor. Netten alabilirsen 6-8 ay rahat götürür. Belki fazla bile gider.

Dediğin yemin ismini bilmek lazım.

Günde tek öğün vereceksin. Çift öğün gidersen hem hayvan obez olur hemde yemin önünü alamazsın. Tek öğüne bir iki günde alışır. Zaten dışkılarını da yiyorlar. Böyle yaparsan yemez.

Ucuz yemlerde tahıl oranı yüksek protein açısından yeterli ve çeşitli değiller.

1000lik yemler bu pazar gününe özel %20 indirimde hepsiburada 40 lira civarına geliyor 100 liraya tamamlayıp ücretsiz kargo ile bütün yem ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Epey çeşit var Sera Royal, Professional vs.

Cem hocam, raffy p benimde bitmek üzere reptomin de almadım onun yerine şu ürünü alsak olur mu;

http://www.hepsiburada.com/sera-profesyonel-surungen-yemi-otcul-250-ml-p-PTM1001810?magaza=Hepsiburada (reptomin yerine)

http://www.hepsiburada.com/sera-profesyonel-surungen-yemi-etcil-250-ml-p-PTM1001820?magaza=Hepsiburada (raffy p yerine bunu alacağım)

Birde Raffy P mi alayım yoksa Carnivor(prof.) mu? 1000 lik kutuda almaya karar verdim, ek olarak royal de alacağım.

(Mineral yemim var ayrıca)

http://www.hepsiburada.com/sera-profesyonel-surungen-yemi-etcil-1000-ml-p-PTM1001822?magaza=Hepsiburada (professional 48.40tl)

http://www.hepsiburada.com/sera-raffy-royal-kaplumbaga-yemi-1000-ml-p-PTM1410?magaza=Hepsiburada (royal 41.57tl)

http://www.hepsiburada.com/sera-raffy-p-stick-1000-ml-p-PTM1419 (raffy p 43.08tl)

Kapida ödeme oluyor mu kartsız acaba?
Biliyorum cem bey sadece aileme laf anlatamıyorum tek öğünü deneyeceğim, fakat kafa hacmi nasıl anlarım bilemedim ortalama bi adet verebilirmisiniz çok teşekkürler

Ve cem bey evcilbesinleri.com diye bi yer buldum kapıda ödeme felan diyordu, hic duydunuzmu fiyatlarda uygundu baya

Yanılmıyorsam havale ile ödeme var, yani atm den yatırılabilir kartsız işlem ile. Kapıda ödeme yok. Cem bey benim mesajı editledim yukarda bir bakar mısınız?

Sera herbivor, sera vitale emsaldir. Reptomin yosun içerikli protein yemdir. Aynı değil. Eheim ile reptomin aynı içeriktir.

Carnivor raffy p bej yem ile mineral yem karışımıdır. Herbivorun göbeğindeki bitkisel mineral yemdir. Carnivor yemle şekil olarak kıyaslarsak aynı fakat daha sert ve iridir. Herbivordan ise vital daha uygundur.

Mineral yem var ise bitene kadar raffy P; bitince carnivora devam edersin. Raffy P ve carnivor bir arada verilebilir. Ama mineral yem olduğunda fazla gelecektir.

Kapıda ödemeli bildiğim kadarıyla yok. Yalnız kredi kartı olmasa bile normal banka kartı interaktife açtırılıp, hesaptaki para miktarı kadar netten alım yapılabilir. Taksit yoktur. Tek çekim ödeme yapılır.

O siteyi bilmiyorum.

Geri