Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem çeşitliliği

tosbik57

Bordo Bereli
arkadaslar.. kaplumba bakiminda yeniyim :D yasadıgım yer kucuk oldugu icin zar zor pets family turtle stick buldum sizce bska yemler gereklimi ?

Cvp: yem çeşitliliği

Emre Bey'in yazdığı bu başlığa göz atmanızı tavsiye ederim;

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Bulunduğunuz yerde başlıktaki yemleri bulmakta zorlanırsanız, internetten e-ticaret siteleri aracılığıyla tedarik edebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde daha ucuza gelebilir.

saol arkadasım :D

internetten aldıgım zaman kargo fiyatı fazla olmazmı ? :D

lutfen cevap yazın arkadaslar :(

lutfen :(

arkadaslar ben 7.sınıf ogrencisiyim biriktirdigim paralarla aldım kaplumbayı yem ve kapta var.. bir sure beni idare edecek :D ama tek yem olmaz diyorlar ama o markaları bulamadım ne yapmalıyım lutfen cvp yazın :D

Juen pette gerekli yemler mevcut.
mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=153

Ancak akvaryum ortamı da çok önemli. Bakım koşullarınız uygun mu?

suan icin iyi degil :( ama zamanla butun ekipmanlari tamamlican :D

bu siteden siparis ettigimde kargoyla geliyo peki kargoya para veriliomu ?

Evet kargo için de para ödemeniz gerekli. Ancak güvenilir bir sitedir, ben her zaman yemlerimi buradan alırım. Bizim buralardaki petshoplar bu sitenin iki misli fiyata satıyorlar.

O açıdan merakınız olmasın. Ben Ankarada'yım ve kargo ücreti her seferinde sabit 5.90 TL :)

eğer ekipmanlar tam değilse komple alımda. yani 160 tl idi sanırım alım yaparsan kargo bedavaya geliyor. bu yüzden siteyi iyi inceleyip ona göre gerekli olanları tek kalemde alabilirsin. bize lazım olan ürünler balıklar ve kaplumbağalar bölümünde mevcut. bunları bir bir incele derim. az alım yaparsan 6 tl bir kargosu var. kredi kartı varsa veya işbankası normal visa kartın varsa (bu kartı interaktif açtırıp yeterli miktar para koyarsan kredi kartı gibi kullanabiliyorsun) bu şekilde net üzerinden al, havale usulü 20 tl gibi bir para ödüyorsun bankaya.

Merhaba,
Kaplumbağamı şu anda tetra reptomin ve karidesle besliyorum. Baska yem almalı mıyım? Mesela ne yem almalıyım ?

bu site cok iyimis inceledim oncelikle ilk yem alicam sonra ekipmanlari tamamlicam :D

almalisin :D sera raffy p al... yanlis yazdiysam özür

Raffy p reptomin ile denk bir yem. Ben sera mineral yemi öneririm. Haftada bir gün tam öğün yada yarımşar iki öğün haftada iki gün verilebilir.

Tetra reptomin ve sera raffy I öneririm. İlave olarak sera mineral.

Geri