Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem değişikliği

Froya

Yeni Üye
Su kaplumbağam rotifish yem yiyordu, dünden itibaren sera raffy p markasının yemini vermeye başladım. Zaten onu da çok sevdi. Fakat bugün birden fazla kez dışkısını yaptı. Ayrıca bu sabah da yemini yedikten sonra öğürdü sanki midesi bulanmış gibi ama yem versem halen de yiyecekti. Acaba yemini değiştirdiğim için mi böyle dışkılama ve öğürme gibi reaksiyonlar gösteriyor? İshal olmuş olabilir mi yoksa birden fazla kez dışkılaması normal mi?

Su kaplumbağaları yağ depolarlar bu yüzden onlarda doyma hissi gibi bir şey yok. Siz ne kadar çok verirseniz o kadar çok yerler. Mideleri dolduysa kusarlar ve tekrar yemeye başlarlar.

Akvaryum ortamındaki bir kaplumbağa kafa hacmi oranında beslenmelidir. Tam hesaplanamazsa 1-3 stick fazla verilebilir.

Kaplumbağanızın kabuk boyu kaç cm?

Başka hangi yemleri kullanıyorsunuz?

Su kaplumbağaları yağ depolarlar bu yüzden onlarda doyma hissi gibi bir şey yok. Siz ne kadar çok verirseniz o kadar çok yerler. Mideleri dolduysa kusarlar ve tekrar yemeye başlarlar.

Akvaryum ortamındaki bir kaplumbağa kafa hacmi oranında beslenmelidir. Tam hesaplanamazsa 1-3 stick fazla verilebilir.

Kaplumbağanızın kabuk boyu kaç cm?

Başka hangi yemleri kullanıyorsunuz?
Kaplumbağamın kabuk boyu yaklaşık 7 cm boyunda. Tek marka yem kullanıyorum hep, sera markasını alalı iki gün oldu ama rotifish markasından da bir iki tane veriyorum onunla birlikte yanlış mı yapıyorum acaba?

Sera raffy P ye ek olarak Sera raffy I ya da herhangi marka gammarus (kutu içerisinde olmalı) ve Jbl agil almalısınız.

Kaplumbağanız proteine ihtiyaç duyuyor bu yüzden gammarus almalısınız.

Jbl agil kemik gelişimine fayda sağlayan lizin bulunduruyor.

Yem programı isterseniz:

Pazartesi: Sera raffy P
Salı: Sera Raffy I
Çarşamba: Jbl Agil
Perşembe: Sera raffy P
Cuma: Sera raffy I
Cumartesi: Rotifish
Pazar: Sera mineral

Sera raffy P nin içerisindeki kırmızı stickler mineral yemdir. Bu mineral yemler sera raffy P den önce biterse Sera mineral alırsınız.

6cm kabuk boyu sonrasında günde 1 öğün yem veririz. Yani günde 1 kere yemleme yapmalısınız. Saat 10-11 gibi yem vermeniz uygun olur.

Kaplumbağanıza 1 günde yaklaşık 8-10 stick vermelisiniz. Gammarus ufak olduğundan stick yemin 2 katı kadar verilmelidir.

Kaplumbağanız 8cm kabuk boyuna geldiğinde bunlara ek olarak tetra reptomin almalısınız. Bu bitkisel içerikli bir yem.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: cem
Geri