Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem olcusu

Cvp: Yem olcusu

Marulu kabuk boyunda veriyomben zaten yemi hiç kesmiyom ama sizin kadarda çok verirsem 12-15tane felan büyüklere obez olurlar cem abiyle bu konu. Hakkında konuştuk çünkü benim kiler 2 tane bile fazla yem yeselerobez oluyor hemen

Sağlık sorunu varsa tabi ki bilemem cem bey size öyle dediyse doğrudur.

agil aşaği yukarı rafy p kadar bişi, 14 cmlik kaplumbağaya 20 tane veriyorum ben

hatta tanelerin boyutuna göre sayı daha yükselebiliyor tabi

Normal ölçülerde öyle olması gerek zaten ama hayvan hassas demek ki

hayvan hasta vs olabilir iştahsız gibi, benim ki elektrik süpürgesi gibi o kadar yem akvrayum da 5 dakika durmuyo

Ortalama 15-16-17 cm boylarda 3 kaplumbagaya, kisi basi 30'ar yem veriyorum.

(Karidesi,kafalari kadar. Diget sticklerde,boy farki gozetmeksizin)

Jbl agil sert yemdir küçükler onu parçalayacak çeneye sahip değildir. Bu sebeple 6 cm kabuk boyundan sonra verilmelidir.

Yemler günlük her hayvanın kafa hacmi kadar olacak. 8 cm kabuk boyu altı iki öğün ve her öğünü kafa hacminin yarısı kadar olacak. 8 cm üstü ise tek öğün ve kafa hacmi kadar olacak.

Her öğün farklı yem verilecek aynı yem arka arkaya öğünlerde olmasın.

Yeşillik 2 veya 3 günde bir verilmeli aksi halde bıkar hevesi kaçabilir.

Yetişkin hayvanlar için 15 tane az. Ben kaplumbağa başına boyutuna göre 25-30tane stick veriyorum.

Aç günü 12 cm'den sonra yaparız. Bu hayvanın doğal ortamına uygun yaklaşımdır. Doğal ortamında aç geçirdiği günlerde olur. Ama ben o gün yeşillik verilmesini öneriyorum bu bir nevi hayvanlar için detoks oluyor bağırsakları temizleniyor.

Obezken aç gün yapılmaz. Düzenli yemleme kesilirse bünyeleri aldığını depolamaya başlar. Obezken hayvanın enerjisini atması için bol yüzmesi lazım. Biraz daha ot türevlilere yeşilliğe ağırlık vermek gerekiyor.

Bende anladım cem abi hergun vermiyim artık yeşilliği ben acgun e basliyimmi?biliyon benimkileri 12-15 kabuk boyunda 4kaplumbagam diğeri 7.4cm

Ufak olanı ayrı bir kaba alıp yemlemen lazım. Bu şekilde aç gün yapabilirsin.

Anladım abi küçük çok fena ya abilerin ablasina verirken yemi o direk onların ağzından alıp kaçıyor kereta sonra abileri ablası yakalayana kadar mideeye indiriyor yemi????

Abi peki haftanın kaç günü acgun olacak?ve acgunde sebze verimi olcakmi olmiycakmi?

Haftada bir gün o gün öğlen kıvırcık marul verilebilir.

Geri