Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem önerisi

.Alice.

Bronz 4 Üye
Carnivor yemden az kalmış Reptomin tropical dajana var daha hangi yemi almalıyım?

Merhaba ben sera carnivor kullanıyorum amazonda satılıyor suan. Kolay yiyorlar hatta kedim bile yemek istiyor😄

Carnivor almaya devam edebilirsiniz.

Kabuk boyları kaç cm idi?

Tropicali yeni farkettim carnivor almayın. Yerine sera raffy P yada omega one adult turtle sticks alabilirsiniz. Omega one Juvenile yani yavru hayvanlar için olan 2,5 mm civarında bu büyük hayvana ufak kalır. Ama adult olanı küçük hayvan yiyemez ise ikiye kırıp verebilirsiniz. Ufak diğer stickleri sorunsuz yiyorsa olduğu gibi verebilirsiniz.

Yeni bir konu ile kalabalık etmemek için buradan sormak istedim. Daha önce 2 miniğimiz ile kurduğum akvaryuma 1 ay kadar önce 3. Üyemiz geldi. Bakamadığını söyleyen bir arkadaşımdan aldım. Kaplumbağalardan biri diğerine göre boyut olarak bir hayli fazla büyüdü. Büyük olan 11.5-12 cm arası küçük olan 8 cm kadar. Aldığımda ikisi de aynı boydaydı. Yeni gelen üyemiz ise 6 cm.
Elimde olan yemler ise;
Tropical gammarus
Tropical biorept supreme young
Sera raffy p
Sera raffy vital
AHM Turtle mix
AHM turtle sticks.
küçük olan harici diğerleri hangi yemi versem yiyor ama yeni gelen küçüğümüz karides harici hiçbir şey yemiyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim bunu sormak istedim.

Son düzenleme:
Hayvan yeni ortama girmiş. Diğer ikisi de ondan büyük onlarda çekincesi olacaktır. Bu hayvan ve diğerleri yada diğerlerinden birisi de erkek olduğu taktirde saldırma riski var. Biz belirtileri görmesekte onlar cinsiyetinin ne olacağını anlıyor.

Bu olmasa bile yemleme esnasında aynı yeme gitmeleri halinde istemsiz darbe yiyebilir. Yemleme de gözleri birşey görmüyor. Bir süre en azından 8 cm kabuk boyuna gelene kadar ayrı bir köşede besleyin.

Hayvan yemesi kolay ve yumuşak olduğu için gammarusu tercih ediyor olabilir.

Vital yemez. Ahm turtle sticks sert gelebilir. Tropical supreme young ile Raffy P diğerlerine göre yumuşak diyebileceğimiz nitelikte. Gammarusa ek olarak bunlardan verebilirsiniz. Haşlanmış yumurta akı da olur.

Hayvanın durumu nasıl? Kabukta incelme birşey var mı? Yada halsizlik halleri?

Bu durumda varsa vitamin damladan 5 gün boyunca günde 1 damla stick yeme damlatıp verin. Bu kendine getirir.

Yeni gelenin durumu iyi şu an, ilk geldiğinde kabuğunda 2-3 yerde beyazlık vardı. Forumdan baktığım kadarıyla mantar olabileceğini düşünerek 1 hafta ayrı yerde besledim. Günlük olarak suyunu değiştirdim ve metilen mavisi ekledim. Buna ek olarak sabah akşam kabuğunu tuz ile fırçaladım ve düzeldi şükür. Akvaryuma koyalı 15-20 gün oluyor ancak ayrı kapta iken de gammarus harici birşey yemiyordu. Kendi aralarında bir uyum problemi görmedim yemleme esnasında dediğiniz gibi ufak çaplı bir gerginlik yaşıyorlar :) ancak onun haricinde bir sorunları yok.
Büyük ve orta boy olanlar vital ve ahm turtle sticksi yiyor. Tropical young yemini hiçbiri yemiyor.
Edit:
Sera reptilin vitamin var elimde 2-3 gün arayla sera raffy p yeme 1er damla damlatıp ayrı ayrı veriyorum. Bir de kalsiyum için suya gaga taşı at diye bir tavsiye aldım ancak size danışmadan yapmak istemedim.

Gaga taşı değil o mürekkep kemiği ama gerek yok. Vitamin ve yemlerden gerekli ihtiyacı karşılıyor hayvanlar.

Kemik erimesi durumu olursa görmem kaydıyla devit öneririm. Bunun fazlası da eksikliği kadar zararlıdır.

Vitali yiyip tropicali yememeleri de enteresan. Vital olduğu gibi bitkisel.

Yemin tarihi eski yada acımış olabilir mi? Kokladığınızda burnu yakarsa acımıştır.

Gaga taşı değil o mürekkep kemiği ama gerek yok. Vitamin ve yemlerden gerekli ihtiyacı karşılıyor hayvanlar.

Kemik erimesi durumu olursa görmem kaydıyla devit öneririm. Bunun fazlası da eksikliği kadar zararlıdır.

Vitali yiyip tropicali yememeleri de enteresan. Vital olduğu gibi bitkisel.

Yemin tarihi eski yada acımış olabilir mi? Kokladığınızda burnu yakarsa acımıştır.
İlgi alakanız için teşekkür ederim, suya birşey atmadan vitaminle devam ediyorum o zaman. Tropicalin SKT 2025 kokusu normal sanırım, abartı değil ve yakma gibi birşey yapmadı. Harici bir de fanusta beta besliyorum, denemek için ona küçük bir parça attım o yedi :)

Geri